Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

ta sama strona, różne czasy ładowania na różnych serwerach


Jestem zupełnie nowy dla administratora serwera. Stworzyłem dużą witrynę (dla jednej osoby, która potrafiłaby kodować) i wszystko muszę robić samodzielnie.
Mam witrynę na współdzielonym serwerze, a drugą na zarządzanym VPS. VPS zawiera bazy danych z kilkoma tabelami przekraczającymi 650 tys. Linii.
Moje pytanie dotyczy czasów ładowania stron na stronach, które nie mają dostępu do tabel. Na przykład strony główne obu domen używają teraz tego samego kodu, ale ich czas ładowania znacznie się różni. VPS ma SSL, ale nie sądzę, żeby to wyjaśniało wielką różnicę.
Testy obciążenia dają 2 MB rozmiaru i czas ładowania ponad 9 sekund

https://openaus.net.au
https://openaus.net.au
(VPS) i czas rozruchu 1,83 sekundy dla

http://infoaus.net
http://infoaus.net
(serwer współdzielony).
VPS nie pokazuje żadnego obciążenia. Jedyna inna różnica, jaką przychodzi mi do głowy, to liczba i rozmiar tabel w VPS. Czy może to wpłynąć na czas wczytywania stron na stronach, które nie mają dostępu do dużych tabel? W jednej bazie danych VPS znajduje się około 60 tabel.
Co może sprawić, że czas rozruchu VPS będzie znacznie dłuższy niż serwer współdzielony? Główna baza danych VPS ma nieco ponad 600 MB, a pamięć RAM na serwerze MySql to nieco ponad 1000 MB. Nie mam pojęcia, czy jest to rozsądne ustawienie, czy może wpłynąć na strony, które nie mają dostępu do żadnej z tabel.
z góry dziękuję za twoją opinię,
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się