Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak stworzyć Yum Cache Server dla maszyn klienckich w sieci lokalnej


Podobnie jak w przypadku Ubuntu, mamy możliwość stworzenia „serwera pamięci podręcznej aktualizacji Ubuntu”, który pobiera i aktualizuje pakiety bezpośrednio z Internetu i obsługuje inne komputery klienckie Ubuntu w celu instalacji/aktualizacji pakietów. Podobnie, dla dystrybucji opartej na RHEL (Centos, Fedora), możemy utworzyć „serwer pamięci podręcznej aktualizacji”, który pobiera pakiety z Internetu i dostarcza je lokalnie do komputera klienckiego w sieci lokalnej. Podobnie jak ubuntu, ten serwer pamięci podręcznej obsługuje wszystkie wersje centów, Fedory itp.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Można to zrobić na kilka sposobów.
Najprostszą opcją byłoby utworzenie buforującego serwera proxy, takiego jak squid, którego klienci mogą używać do łączenia się. Gdy klient pobierze jeden pakiet, pozostali klienci utworzą pakiet z pamięci podręcznej squid, zamiast pobierać go bezpośrednio z repozytorium.
Strona internetowa YUM

zawiera listę kilku opcji
http://yum.baseurl.org/wiki/Yu ... .html
(w tym instalacja
/var/cache/yum
poprzez współdzieloną pamięć, taką jak NFS lub używając
         rsync
kopiowanie pakietów z pamięci podręcznej na inne maszyny), w których pamięć podręczna jest tworzona przez synchronizację plików pakietów ze zdalnego serwera lustrzanego, z których większość będzie wymagać znacznej konfiguracji i miejsca na dysku do utrzymania.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

zainstaluj i skonfiguruj

błoto
https://github.com/dagwieers/mrepo
użytkownika Dag Wieers. Działa jak marzenie. Nie wygląda na apt-cache ani apt-cache-ng, ale nic takiego nie istnieje w krainie yum, o czym jestem świadomy.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się