Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

PXE Uruchamianie hostów LACP do Force10 S50N z FTOSEkwipunek

: S50N

Oprogramowanie układowe

: FTOS 8.4.2.6

Problem
: Próbujemy PXE dla niektórych serwerów, które są połączone przez interfejsy port-kanał z LACP.

Aktualne rozwiązanie
: uruchamiamy serwer w PXE z jednym interfejsem (eth0), a następnie używamy skryptu Perl, aby włączyć interfejsy port-pipe po zbudowaniu serwera.

szczegóły

:
Czy ktoś robi coś podobnego na przełącznikach Force10 S50 z FTOS? Jeśli nie, to czy ktoś robi to na innej serii S lub Force10 z większym podwoziem?
Zastanawiam się, czy natywna sieć VLAN rozwiązuje ten problem, ponieważ porty na kanale portu nie mogą jawnie mieć ustawionej sieci VLAN i wydaje się, że nie używają oznaczonej lub nieotagowanej sieci VLAN, na której znajduje się ten kanał. Potwierdzę to później (myślę, że to jedyna rzecz, której nie próbowałem)

Przykład jałowca

:

http://broken.net/openindiana/ ... ches/
http://broken.net/openindiana/ ... ches/

Cisco
: Istnieje wiele udokumentowanych sposobów rozwiązania tego problemu w systemach IOS i Nexus.

Zaktualizuj/zmień
: Ponieważ wydaje się, że nie ma możliwości użycia trybu interfejsu lub poleceń trybu potoku portu do odwzorowania poszczególnych interfejsów w drzewie opinającym (w tym przypadku rtsp), porty nigdy nie powinny przechodzić w stan przekazywania. Nie będę się już tym przejmować, chyba że a) ktoś z doświadczeniem przekaże to dalej, albo b) Force10 oferuje na to rozwiązanie (zakładam, że będzie prezentowane tylko na innych platformach S (S55, S60) jako S50 wydaje się być blisko EOL). Opieram się na tym, że funkcje takie jak Open Automation są obsługiwane tylko w nowszych przełącznikach.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To pytanie jest trochę stare, ale napotkałem ten problem z przełącznikiem Force10 S4810 i to pierwszy wynik w Google. Po konsultacji z kimś z Dell Force10, zalecili mi użycie tej konfiguracji:
         lacp ungroup member-independent port-channel <1-128>
Jeśli członkowie kanału portu nie zostaną aktywowani, powrócą do przełączników.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się