Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Czy CRON może spowodować awarię?


Używam serwera WWW używającego AWS (Ubuntu 18, Apache2, Django, z certyfikatem https od Let's Encrypt, który odnawia się automatycznie) pod adresem vanlevy.com.
Jestem jedyną osobą, która ma dostęp do konta AWS i stron administratora witryny. Praktycznie jedynymi osobami (poza botami), które korzystają z tej strony, jestem ja i moi przyjaciele (chociaż nie ma prawdziwego powodu, dla którego inne osoby nie powinny jej używać).
Pomiędzy ostatnim udanym użytkowaniem a odkryciem problemu nie dotknąłem strony (ani podczas korzystania z niej, konserwacji, ani aktualizacji). Teraz strona podaje tylko 500 błędów; dzienniki błędów mówią „AH00051 podrzędny pid ##### sygnał wyjścia Błąd segmentacji (11), prawdopodobnie coredump w/etc/apache2” (gdzie ##### to rosnąca liczba)
Przeglądając dzienniki systemowe, stwierdziłem, że pierwsza wiadomość jądra, która odwołuje się do segfaulta, pojawia się, gdy próbowałem skorzystać z witryny i stwierdziłem, że nie odpowiada. Z

to jest przepełnienie Q/A
https://stackoverflow.com/ques ... ssage
i

to
https://serverfault.com/questi ... ocess
wydaje się, że występuje jakiś problem z biblioteką współdzieloną. Otrzymuję następujący błąd jądra:
kernel: [15207113.546701] apache2[2133]: segfault at 3f0 ip 00007f78ade65cab sp 00007f78b98e85d0 error 4 in libssl-c0c2ede4.so.1.0.2q[7f78ade3c000+6c000]

Ponieważ nie wprowadziłem żadnych zmian przed segfaultsami, moje opcje winowajcy są takie, że ktoś zrobił coś złośliwego (co wydaje się być po prostu

naprawdę

mało prawdopodobne) lub zautomatyzowany proces poszedł nie tak.
Pytania:
  • Czy CRON może to spowodować CRON działał kilka minut przed awarią. * OTOH, ten sam CRON był wcześniej uruchamiany miliony razy. To zadanie CRON jest również zgodne z czasem ostatniej pomyślnie wyświetlonej strony. (Dzięki, applebot)
  • Czy mogę zapisać tę maszynę wirtualną Czy mogę naprawić błędy w bibliotekach Próbowałem zaktualizować wszystkie wymagania; Nie zaktualizowałem jeszcze Django, to wszystko.
  • Jeśli nie ma ucieczki, jak mogę temu zapobiec Dodam, że nie uważam się za „prawdziwego” administratora systemu - to moja pierwsza strona „od zera”. Moje umiejętności programistyczne są następujące: najczęściej podążam za wskazówkami.

(*) Powiązane komunikaty CRON
CRON[7017]: (root) CMD (  [ -x/usr/lib/php/sessionclean ] && if [ ! -d/run/systemd/system ]; then/usr/lib/php/sessionclean; fi)
systemd[1]: Started Clean php session files.
CRON[7101]: (root) CMD (command -v debian-sa1 >/dev/null && debian-sa1 1 1)

TIA
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się