Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Mój obiekt GPO uruchamia się tylko przy pierwszym połączeniu z jednostką organizacyjną


Próbuję rozpowszechniać plik .msi przez GPO na komputerach z systemem Win7 z sieci Server 2008 R2. Mam zabawny wynik. Program ładuje się po pierwszym połączeniu GPO z jednostką organizacyjną. Odinstalowuję program i uruchamiam gpupdate/force, ale program się nie ładuje. Usuwam odwołanie do obiektu zasad grupy, ponownie uruchamiam komputer, a następnie ponownie dodaję obiekt zasad grupy i będzie działać przy następnym ponownym uruchomieniu.
Podczas testowania usunąłem wszystkie inne obiekty GPO do jednostki organizacyjnej. Przeprojektowałem także obiekt GPO od podstaw i dodałem tylko ścieżkę .msi w obszarze Konfiguracja komputera \ Zasady \ Ustawienia oprogramowania \ Instalacja oprogramowania.
Wszelkie pomysły, jak pobrać program po pierwszym uruchomieniu.
Podziękować.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli poprawnie interpretuję to, co mówisz, widzisz normalne zachowanie zasad instalacji oprogramowania.
Jeśli ręcznie odinstalujesz zainstalowane oprogramowanie z komputera klienckiego po zastosowaniu GPO i zainstalowaniu oprogramowania, nie zobaczysz oprogramowania ponownie instalowanego automatycznie podczas kolejnych pobrań (lub
         gpupdate
Aplikacje).
Po usunięciu łącza do obiektu zasad grupy przypisanego przez oprogramowanie, a następnie ponownym zastosowaniu łącza, oprogramowanie

będzie

zainstalować.
Tak działa rozszerzenie klienta do instalowania oprogramowania. Jeśli wolisz inne zachowanie, powinieneś rozważyć użycie skryptu startowego do ukończenia instalacji. W tym scenariuszu możesz sprawdzić oprogramowanie przy każdym pobieraniu i zainstalować, jeśli to konieczne.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się