Cisco 1602: nadpisywanie konfiguracji początkowej z terminala


Jak nadpisać konfigurację rozruchową na routerze Cisco 1602 bez wpływu na konfigurację operacyjną? Połączenia wychodzące z routera (scp, http) są niedozwolone. Nie jestem podłączony do portu szeregowego, co wyklucza xmodem i ymodem. Najlepiej byłoby, gdyby chciał wyciąć i wkleić plik z mojego systemu lokalnego w sposób „terminal konfiguracyjny”. Ale możesz utworzyć plik tymczasowy na routerze.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Oto moje rozwiązanie, które świetnie działało na routerze Cisco serii 800. Bez uciekania się do głupich niebieskich kabli szeregowych lub zewnętrznych serwerów TFTP.
Sekretem jest język skryptowy tcl wbudowany w Cisco IOS. Pozwala to na wpisanie wszystkich poleceń za jednym razem i dostosowanie interfejsów do własnych potrzeb. W
         reload in 10
to tylko siatka bezpieczeństwa.
enablereload in 10tclshios_config "int vlan1" "ip address 10.1.1.1 255.255.255.0" "int fa4" "ip address 192.168.20.72 255.255.255.0" "end"

To rzeczywiście spowoduje zamknięcie połączenia na żywo z routerem, ale wszystkie nowe zmiany interfejsu zaczną obowiązywać i nie ma potrzeby nawet ponownego uruchamiania routera. Po prostu podszedłem do routera, zamieniłem kabel Ethernet z portu LAN na port WAN i voila, tym razem udało mi się połączyć z Cisco przez port WAN.
Upewniając się, że wszystko jest w porządku, zrobiłem ostatnią
wr mem
.., a nowa konfiguracja jest trwale zapisywana jako nowa konfiguracja startowa.
Oryginalna odpowiedź tutaj:

Czy zastosowanie konfiguracji Cisco jest opóźnione?
https://serverfault.com/questi ... apply

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się