Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Czy są jakieś sugestie, jeśli potrzebuję narzędzia do zarządzania zależnościami?


Nasza firma używa Perforce do wdrażania kontroli kodu. Dlatego musimy pobrać wszystkie wymagane pakiety z serwera P4. Korzystamy z głównych dystrybucji Linuksa: RedHat i Ubuntu. Potrzebujemy teraz narzędzia do zarządzania zależnościami między wszystkimi pakietami. Oczywiście to narzędzie powinno obsługiwać zarówno RedHat, jak i Ubuntu.
Pierwsze pytanie:
Czy są jakieś sugestie dotyczące powyższego problemu?
O ile wiem, APT to dobre narzędzie, które zapewnia taką samą funkcjonalność, jakiej potrzebujemy. Teraz zarówno RedHat, jak i Ubuntu mogą to zaakceptować.
Drugie Pytanie:
Czy mogę ponownie użyć istniejącego narzędzia APT, aby osiągnąć swój cel bez zmiany kodu źródłowego APT?
Aby pobrać ten pakiet .deb z repozytorium, APT wie, jak pracować z archiwami http, ftp, file (pliki lokalne) i ssh, które są zawarte w znanym mi pliku/etc/apt/sources.list. Jeśli odpowiedź na drugie pytanie brzmi NIE, myślę, że muszę zmienić kod źródłowy APT.
Teraz chcę dodać inny typ archiwum, na przykład „p4”, oprócz bieżącego http, ftp, file i ssh, a następnie edytować własny kod, aby odnosił się do kodu bieżącego typu.
Pytanie trzecie:
Czy ten pomysł jest możliwy? A może jest lepsza oferta? Czy mogę uzyskać jakieś linki i zasoby oprócz kodu źródłowego APT, jeśli chcę dowiedzieć się więcej o źródłach APT?
Dzięki za odpowiedź.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jestem trochę źle zrozumiany, że próbujesz zarządzać zależnościami

z
... Czy te pakiety oprogramowania są przeznaczone do zainstalowania w różnych systemach Ubuntu i Red Hat wraz ze standardowym zestawem pakietów systemu operacyjnego, czy są to zestawy autonomiczne?
Jeśli instalujesz razem z pakietami systemu operacyjnego, naprawdę musisz ugryźć się i stworzyć poprawne RPM dla pakietów Red Hat i deb dla Ubuntu. Możesz coś zrobić
         alien
czy coś w tym rodzaju, ale to naprawdę ścieżka szaleństwa.
Jeśli z drugiej strony jest to samodzielny zestaw oprogramowania, apt

naprawdę

nie jest do tego odpowiednim narzędziem. To będzie po prostu bałagan.
A więc do drugiego pytania: ty

mógłby

Rozszerz apt, aby uzyskać kod umożliwiający pobranie plików „p4”. Ale wydaje się, że dużo pracy za wątpliwą nagrodę. Dlaczego po prostu nie wyodrębnić plików do pośredniej lokalizacji i nie rozprowadzić ich w zwykły sposób?
I wreszcie trzecie pytanie: o ile wiem, nie, nie sądzę, żeby to było dobre podejście. Ale nie rozumiem, co dokładnie robisz.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się