Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Co oznacza limit czasu dla jednego z adresów IP w moim resolv.conf?


Ktoś pomaga mi rozwiązać problem z czasem odpowiedzi na moim VPS.
Zaprosił mnie do przyjrzenia się
       resolv.conf
i upewnij się, że żaden z adresów IP

koniec czasu

.
Mój plikolve.conf wygląda następująco:
nameserver 69.39.86.5
nameserver 69.39.89.9

kiedy robię nslookup na drugim adresie IP, upływa limit czasu:
nslookup yahoo.com 69.39.86.9

  • co mi to mówi czy muszę o tym poinformować mojego dostawcę hostingu vps
  • Zauważyłem, że wiele przykładów resolv.conf w sieci ma słowo „ domena „lub” Szukaj po którym następuje nazwa domeny. Czy ja też potrzebuję Wydaje się, że moje witryny internetowe działają bez niej (nazwa domeny = tanguay.info).

Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Oznacza to, że jeden z programów rozpoznawania nazw DNS nie działa. Prawdopodobnie możesz po prostu zamienić się w OpenDNS/skonfigurować własny serwer nazw.
Ciąg „szukaj” to domena dodawana do nazw, których szukasz. Więc jeśli masz
search google.com

w swoim resolv.conf i spróbujesz przejść do poczty, w końcu trafisz na mail.google.com. Jest to opcjonalne, ale czasami przydatne.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

domena lub wyszukiwanie jest koniecznością, jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na niekompletne pytania (przynajmniej jedno z obu). Jeśli zawsze pytasz „yahoo.com”, domena ani wyszukiwanie nie są potrzebne.
Jeśli chodzi o Twój pomocniczy DNS, może być wiele przyczyn: - serwer DNS jest wyłączony lub oprogramowanie DNS nie działa - Twój adres IP jest na czarnej liście, a serwer nie odpowiada - za Tobą i serwerem jest zapora sieciowa. - Rekursja nie jest dozwolona w DNS, a odpowiedź nie znajduje się w pamięci podręcznej
Możesz skontaktować się z dostawcą usług internetowych, ale jeśli jest „duży”, wie, że nie ma DNS.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

jeśli upłynie limit czasu, czy serwer DNS nie działa? Co ci to mówi? Cóż, oznacza to, że jeśli główny serwer ulegnie awarii, twój serwer nie będzie w stanie rozpoznać żadnych nazw innych niż rekordy hosta.
Jeśli chodzi o domenę lub wyszukiwanie, po którym następuje nazwa domeny, po prostu informuje to system, że jeśli szukasz nazwy bez w pełni kwalifikowanej nazwy domeny, najpierw zajrzy ona do określonej domeny.
Jeśli chodzi o twoją witrynę, powinna działać dobrze, o ile masz nie więcej niż jeden serwer i nie używasz DNS do rozwiązywania adresów IP, gdy rozmawiają ze sobą, jeśli tak, możesz mieć kłopoty, jeśli główny serwer ulegnie awarii. Zalecałbym jednak zamiast tego dodanie wpisów do pliku/etc/hosts.
PS zawsze możesz korzystać z serwerów OPENDNS (

opendns.com)
http://opendns.com
.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się