Jak zaktualizować Dell Perc H310 do Dell Perc 6i w Dell R420


Ze względu na zdarzenia, na które nie mam wpływu, moja organizacja (non-profit) używa serwera Dell R420, ponieważ serwer aplikacji został zbudowany przy użyciu kontrolera RAID Dell PERC H310. Jest to zbyt wolne dla pracy, którą musi wykonać maszyna (zwłaszcza podczas nagrywania). Od tego czasu kupiliśmy nowy serwer (z innych powodów), a nowy ma dobry kontroler raid Dell PERC H710p. Jest to znacznie szybsze.
Chciałbym zmienić przeznaczenie Dell R420 iw tym celu chciałbym zmodernizować kontroler RAID po najniższych możliwych kosztach. Widzę, że kontrolery raid Dell PERC 6i są dostępne na E-bay w bardzo niskich cenach. Mam kilka pytań:
1) Zasadniczo, czy Dell PERC 6i będzie szybszy niż Dell PERC H310? O ile rozumiem, H310 nie ma pamięci podręcznej zapisu, podczas gdy 6i

trochę

.
2) Czego potrzebujesz do zainstalowania kontrolera PERC 6i w Dell R420? Od razu widzę, że PERC 6i używa innego typu złącza niż H310 i H710p. Czy muszę tylko zmienić kabel/wiązkę przewodów, czy też technologie są zasadniczo niekompatybilne?
3) Czy są jakieś niedrogie kontrolery raid innych firm, które przynajmniej wykonają swoją pracę wystarczająco dobrze, aby pisać z prędkością 25 Mb/s (w przeciwieństwie do 1-3 Mb/s, które otrzymuję z H310)?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zasadniczo, czy Dell PERC 6i będzie szybszy niż Dell PERC H310? O ile rozumiem, H310 nie ma pamięci podręcznej zapisu, podczas gdy 6i ma.

Zasadniczo tak, PERC 6i prawie na pewno będzie działać szybciej niż H310, biorąc pod uwagę fakt, że obsługuje buforowanie zapisu.

Co jest wymagane do zainstalowania kontrolera PERC 6i na komputerze Dell R420? Od razu widzę, że PERC 6i używa innego typu złącza niż H310 i H710p. Czy muszę tylko zmienić kabel/wiązkę przewodów, czy też technologie są zasadniczo niekompatybilne?

Różnica w złączach kablowych to SAS-8484 i SAS-8087. Zakładam, że PERC 6 wykorzystuje połączenie SAS-8484 (po stronie kontrolera) do SAS-8087 (po stronie płyty montażowej) lub SAS-8484 z czterema połączeniami SAS (po podłączeniu bezpośrednio do dysków).
Uważam, że złącze H310/H710 SAS-8087 to również złącze SAS8087 po stronie płyty montażowej.
Nowsze karty i dyski używają łączy SAS 6 Gb/s, podczas gdy PERC 6 obsługuje tylko do 3 Gb/s. Na szczęście wszystkie dyski twarde SAS6 muszą mieć autonegocjację do 3 Gb/s. Jeśli Twój system ma płytę montażową z dyskami z możliwością wymiany podczas pracy (w przeciwieństwie do kabli podłączonych bezpośrednio do napędów), to nie jestem pewien, jakiego zachowania należy się spodziewać po płycie montażowej po podłączeniu do PERC 6.

Czy są jakieś niedrogie kontrolery RAID producentów osób trzecich, co przynajmniej radzą sobie całkiem dobrze z tym zadaniem, pisać z prędkością 25 Mb/s (w przeciwieństwie do 1-3 Mbit/s, co dostaję z H310)?

Nie spodziewałbym się, że karty innych firm będą działać/współpracować na serwerze Dell, chyba że zostaną wyprodukowane przez LSI. Wszystko poza macierzą wsparcia (której nie mogę w tej chwili zdefiniować) może być ryzykowne ... istnieje ryzyko, że kupisz kartę, a serwer jej nie użyje, jeśli BIOS się nie "podoba". Może to być nawet ryzykowne w przypadku karty PERC 6 w serwerze Dell 12. generacji. Najlepsze, co możesz zrobić, to wypróbować PERC 6 (lub nawet jakąkolwiek tanią kartę „LSI 6Gb/s SAS” z baterią na pokładzie) i ponieść koszty wysyłki zwrotnej + opłatę za uzupełnienie zapasów, jeśli nie działa.
Aż za dobrze rozumiem problemy takich sytuacji z organizacjami non-profit ... Powodzenia!

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się