Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Czy ktoś może wyjaśnić ważne różnice między tkaniną, punkt-punkt i pętlą w instalacjach światłowodowych?


Mam w pełni nadmiarową sieć SAN HP 8/20q FC, która działa dobrze, ale w miarę zagłębiania się w problemy wymagające większej wydajności szybko kończę swoją wiedzę na temat topologii FC.
Sieć SAN składa się z trzech hostów z dwoma portami, dwoma przełącznikami i dwoma macierzami z dwoma kontrolerami i portami (każda macierz to HP P2000 G3 MSA, ma dwa kontrolery, a każdy kontroler ma dwa porty FC). Każdy host jest podłączony do obu przełączników, a jeden port na każdym kontrolerze macierzy znajduje się w każdym przełączniku. Strategia w obie strony - aktywny/aktywny ULP.
Jak rozumiem, hosty powinny łączyć się z przełącznikami w trybie F_PORT (p2p/fabric), a nie w trybie FL_PORT (pętla), ale co z tablicami? Jakie są praktyczne różnice między nimi pod względem nadmiarowości i wydajności? Każdy przełącznik ma jeden port firmy MSA zarejestrowany jako urządzenie pierścieniowe.
Edytować:
Mogę dość łatwo zmieniać tryby, nie zmieniając niczego. To, czego szukam, to dobry powód, aby wybrać jeden z nich. Zakładam, że naprawdę nie ma sensu używać trybu pętli, ponieważ tak „mówią wszyscy”, ale nie rozumiem dlaczego - nie ma dobrego powodu, aby używać pętli w sytuacjach, w których nie jest wymagane, kropka?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli masz jeden port na każdym przełączniku, który jest dostępny jako port sprzężenia zwrotnego, musisz rozwiązać ten problem. Pierwszą rzeczą, którą chciałbym zrobić, jest próba odłączenia go i ponownego podłączenia. Jeśli nadal pojawia się jako port pętli po ponownym wejściu do struktury, spójrz na trwałe zakodowanie portu jako portu F. Znalazłem instrukcje

Tutaj
http://www.manualslib.com/manu ... %3D61
.
Należy pamiętać, że jeśli istnieje jakiś podstawowy problem, który powoduje domyślne zapętlenie portów, może to uniemożliwić przejście portu do trybu online. W takim przypadku należy zadzwonić do pomocy technicznej i ewentualnie wymienić sprzęt.
Powodem, dla którego musisz się tym zająć, jest głównie to, że jest to znak, że może być coś innego nie tak. Część przestrzeni adresowej FC, której używają, jest teraz używana przez NPIV, jednak nie jest to zwykle wymagane w przypadku urządzeń pamięci masowej HP MSA. Jeśli działa wystarczająco dobrze i nie chcesz ryzykować, możesz to zostawić. Jednak najlepiej nie używać portów FL, chyba że masz inny wybór.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się