Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

serwery zapasowe dla domeny


Mam domenę example.com i mam witrynę hostowaną na dwóch serwerach serverip1 i serverip2
Chcę, aby serpverip1 był domyślnym serwerem, a jeśli coś pójdzie nie tak, example.com powinien kierować wszystkie żądania do serverip2 (na przykład chcę, aby serverip2 był moim serwerem zapasowym)
jakieś sugestie ?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:


Nie można tego zrobić z DNS.

Jeśli myślisz, że słyszałeś, jak to zrobić, możesz mylić DNS Round Robin z jakąś formą nadmiarowości lub przełączania awaryjnego. Działanie okrężne DNS zapewni inny adres IP klientowi DNS żądającemu rozpoznania nazwy.
Aby zrobić coś takiego z DNS, teoretycznie musisz się przełączyć
         example.com
rekordy domeny A z hosta, który uległ awarii, wskazujące hosta zapasowego. Chcesz, aby wartości TTL w rekordzie A były bardzo niskie, aby większość klientów DNS nie miała starych, nieaktualnych rekordów. Zakłada się jednak, że serwery DNS na całym świecie, które buforują Twój rekord, zawsze będą honorować wartości TTL, co nie ma miejsca.
Aby Twoje dwa serwery poradziły sobie ze zdarzeniem awarii, będziesz potrzebować sprzętowego systemu równoważenia obciążenia przed dwoma serwerami, aby inteligentnie wykryć, kiedy jeden z dwóch serwerów WWW jest wyłączony, a następnie przekierować cały ruch do drugiego. Rekord DNS A będzie wskazywał na moduł równoważenia obciążenia, a następnie będzie on dystrybuował ruch do serwerów znajdujących się za nim zgodnie z życzeniem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się