Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Instalacja Ubuntu nie może wykryć dysków twardych


Instaluję Ubuntu na serwerze HP Proliant DL360 G7, który ma sprzętowy kontroler RAID Smart Array niekompatybilny z Ubuntu.
HP twierdzi, że aby zainstalować Ubuntu, kontroler RAID musi być wyłączony w BIOS-ie.
Problem polega na tym, że przy włączonym kontrolerze RAID instalacja widzi dyski twarde do instalacji, ale następnie nie może się uruchomić, przy wyłączonej instalacji instalacja nie widzi dysków twardych.
AKTUALIZACJA: Ubuntu instaluje się ze sprzętową macierzą RAID, ale zawiesza się na „Próbuję uruchomić komputer z dysku twardego C:”
Poradzono mi, aby przełączyć serwer w tryb odzyskiwania i ponownie zainstalować GRUB, ale naciśnięcie Shift w dowolnym momencie podczas uruchamiania nie wywołuje menu GRUB (próbowałem tego wiele razy w różnych punktach), Ubuntu Live USB nie ma trybu odzyskiwania opcja.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To nie prawda. DL360 G7 wykorzystuje kontroler HP Smart Array P410. Używa standardowych sterowników CCISS lub HPSA, które od dawna są obecne w jądrze Linuksa. Nie potrzebujesz niczego specjalnego, aby zainstalować Ubuntu na tej platformie.
wymagany

utworzyć dysk logiczny
https://serverfault.com/a/648660/13325
w narzędziu BIOS RAID. W przeciwnym razie Twoja instalacja Ubuntu nie zobaczy żadnych dysków instalacyjnych ...
Edytować:
Wygląda na to, że masz już zainstalowany system Ubuntu. Więc Twój problem z pobieraniem może być inny. Pamiętaj, aby wybrać wolumin rozruchowy w systemie BIOS.
Edytować:
Upewnij się, że ekran kolejności rozruchu systemu BIOS ma prawidłowe ustawienia:
https://i.stack.imgur.com/fgncY.jpg
Edytować:
Wspomniałeś, że zainstalowałeś Ubuntu z pamięci USB. Wpłynie to na wyliczanie urządzeń SCSI prezentowanych podczas instalacji GRUB-a:

Jeśli chodzi o instalację bootloadera grub, upewnij się, że podałeś urządzenie dyskowe HD (/ dev/sdb), a nie pamięć USB (/ dev/sda), w przeciwnym razie nie uruchomi się po wyjęciu pamięci USB.

http://mightyintelligence.blog ... .html
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Sprawdź ustawienia rozruchu BIOS/EFI. Sugerowałbym przełączenie płyty głównej w tryb rozruchu BIOS i wyłączenie uruchamiania EFI, aby sprawdzić, czy możesz go zainstalować i uruchomić.
Chociaż instalacyjna płyta CD może być kompatybilna z EFI i BIOS, kontroler RAID może nie być zgodny. Ubuntu nie przypisuje dysków, takich jak „C”, do dysków i nigdy nie wyświetla na ekranie niczego, co mówi „Próba uruchomienia z dysku twardego C”, niezależnie od tego, czy jest to rozruch systemu BIOS/EFI, czy też sam kontroler RAID.
O ile wiem, większość kontrolerów RAID nie działa w trybie EFI w systemie Linux, ale będzie działać w systemie Windows, co wyjaśnia, dlaczego HP może twierdzić, że jest niezgodny/nieobsługiwany.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli zainstalowałeś Ubuntu z pamięci USB, spróbuj ponownie podłączyć pamięć USB i uruchom ponownie. Jeśli Ubuntu działa dobrze, wykonaj (urządzenie może się zmienić):
sudo grub-install/dev/sda

Odłącz pamięć USB i uruchom ponownie system.

Na podstawie odpowiedzi ewwhite.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wypróbuj tutaj:

http://h30499.www3.hp.com/t5/P ... uUJSA
http://h30499.www3.hp.com/t5/P ... uUJSA
W szczególności:

Okazało się, że jest to tajemniczy problem z Grub2 spowodowany aktualizacją oprogramowania układowego macierzy pamięci. W chwili, gdy wymieniliśmy Grub2 na Extlinux na dotkniętych serwerach, problemy z uruchamianiem zniknęły na zawsze. Zostało to przetestowane na trzech serwerach, które zaczęły mieć problemy z uruchamianiem w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Inne możliwości:
http://h30499.www3.hp.com/t5/P ... 37%23 .VK_lEnuUJSA
http://h30499.www3.hp.com/t5/P ... uUJSA
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1199866
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1199866
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To wszystko wydarzyło się podczas próby zainstalowania Ubuntu 14.10, zamiast tego wypróbowałem 12.04 i zadziałało za pierwszym razem! W 14.10 musi występować konflikt z tym serwerem.
ZDECYDOWANY!
Dziękuję wszystkim za próbę pomocy
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Kilkakrotnie próbowałem zainstalować Ubuntu 14.04 LTS i 15.04 z bootowalnego USB na DL380 G7 bez napędu CD/DVD. Instalacja wyglądała dobrze, ale każda próba uruchomienia kończyła się przerażającym komunikatem „Próbuję uruchomić komputer z dysku twardego C:”, a następnie zawieszaniem się systemu.
Wreszcie udało mi się zidentyfikować ISO jako wirtualną płytę CD w iLO i tymczasowo zmienić menu startowe na uruchamianie z płyty CD (naciśnij podczas uruchamiania).
Mam nadzieję, że to pomoże komuś innemu.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się