Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Kontroler Dell PE 2950 PERC 6/i. Jak dodać lokalne SATA 2TB jako mapowanie dysku surowego do maszyny wirtualnej ESXi 5.1


Kontroler Dell PE 2950, ​​PERC 6/i. - Zainstalowano ESXi 5.1/Rozruch z pamięci USB. 2 dyski SAS 1 TB w macierzy RAID 1 - Datastore1.1 Dysk SATA 2 TB zainstalowany jako RAID 0.
Chcemy hostować wszystkie nasze maszyny wirtualne z Datastore1 i dodać 2 TB SATA jako mapowanie dysku surowego do jednej z maszyn wirtualnych. Ta opcja jest obecnie nieaktywna. Nie chcemy używać tego jako prostego repozytorium do innych celów.
Moje pytania 1. Czy PERC 6/i obsługuje RDM, jeśli nie, czy jest sposób na dodanie lokalnego SATA jako RDM. 2. W Vsphere mogłem zobaczyć nasz dysk 2TB dopiero po skonfigurowaniu go jako RAID0, zamierzamy uczynić go NIE dyskiem RAID. Czy usunięcie go z RAID i tak pomaga? 3. Czy łączenie wszystkich dysków na płycie głównej w macierzy RAID jest obowiązkowe? Czy mogę zobaczyć mój dysk 2 TB w ESXi bez dodawania go do RAID.
P.S - Rozumiem, że jednym ze sposobów rozwiązania problemu jest utworzenie maszyny wirtualnej na tych 2 TB. Jest kilka innych czynników, które mi przeszkadzają i chcę to zostawić w ostateczności.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Tak masz rację. Rzeczywisty rozmiar to około 1,8 TB.
Wreszcie udało mi się dodać go jako RDM, korzystając z pomocy poniżej (z niewielkimi zmianami)

http://vm-help.com/esx40i/SATA_RDMs.php
http://vm-help.com/esx40i/SATA_RDMs.php
Ale potem zdaję sobie sprawę, że przenoszenie surowych danych/plików na ten wolumin z lokalnego USB/systemu jest samo w sobie bardzo trudnym zadaniem. Ponieważ moim wymaganiem było użycie tego jako surowego magazynu, mam około 1,5 TB danych, które chcę załadować na ten dysk, a następnie użyć go na maszynach wirtualnych. Spędziłem całą noc, porównując prędkości kopiowania danych z zewnątrz na te dyski, a poniżej moje obserwacje.
Poza dyskiem, po dodaniu jako magazyn danych ESXi (nie jako RDM dla maszyny wirtualnej) - 5 minut przez 10 GB. Poza dyskiem po dodaniu do maszyny wirtualnej jako RDM - 25 minut przez 10 GB.
Zastanawiam się, czy istnieje sposób na dodanie istniejącego woluminu NTFS jako magazynu danych bez utraty danych lub konieczności formatowania go za pomocą VMFS?
Zdaję sobie sprawę, że wszystkie moje prośby prawdopodobnie nie są powszechne, więc zacząłem przyglądać się NAS. Ale chcę tylko zobaczyć, czy ktoś ma jakieś wskazówki/porady, jak to zrobić.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

  • Przewodnik zgodności VMware ESX 5.1 wymienia PERC 6/i oraz PE2950 jako obsługiwany sprzęt. Sama karta kontrolera nie ma własnej macierzy wsparcia, ponieważ jest zarządzana przez macierz wsparcia serwera, na którym jest zainstalowana i system operacyjny, na którym pracujesz.
  • Pojedynczy dysk RAID0 w rzeczywistości nie konfiguruje RAID na dysku. To tylko drobna irytacja, z którą będziesz musiał się pogodzić, ponieważ karta PERC działa jak wewnętrzny kontroler SAS/SATA.
  • Jeśli używasz PERC 6/i jako kontrolera SAS/SATA, to uważam, że wszystkie dyski wewnętrzne powinny być za jego pośrednictwem prezentowane systemowi operacyjnemu (jako część wielodyskowego lub jednodyskowego RAID). Jeśli nie chcesz mieć nawet pojedynczego dysku RAID (nawet jeśli w rzeczywistości nie usuwa danych), musisz całkowicie wyłączyć kartę PERC w systemie BIOS i pozwolić, aby wbudowany kontroler Intel SATA na płycie głównej to zrobił to wszystko. To nie działa dobrze z istniejącym RAID 1 (tj. Może ustawić niszczenie danych w RAID 1)

Jeśli chodzi o rzeczywisty problem, z jakim się spotkałeś, nie mogąc zmapować urządzenia RAW na pojedynczy dysk RAID 0 ... Nadal możesz napotkać limit 2 TB na mapowanie RAW, jeśli dysk jest trochę za duży; nie może mieć dokładnie 2 TB, ponieważ maksimum to 2 TB minus 512 bajtów. Wątpię, czy tak jest, ponieważ dysk „2 TB” zwykle odpowiada około 1,82 TB przestrzeni użytkowej, ale można rozważyć utworzenie nieco mniejszego dysku RAID0 1,95 TB na tym dysku (zamiast pełnej dostępnej pojemności).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się