Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

pliki rsync & > 4 GB


głupi,
czy masz problemy z synchronizacją dużych plików [& > 4 GB] pod nowoczesnym Linuksem? [32-bitowy, 64-bitowy, w tym obsługa dużych plików]? Przeprowadziłem kilka testów między dwoma 64-bitowymi pudełkami i nie miałem problemu z przesyłaniem plików 6-10 GB. Aby zrobić dokładny test, zmieniłem pliki, ponownie uruchomiłem rsync, sprawdziłem md5 ... - wszystko wydaje się być w porządku.
ale po tym, jak zobaczyłem

to
http://bugs.debian.org/cgi-bin ... 32227
raport o błędzie trochę się martwiłem. Szukałem trochę, ale nie znalazłem żadnego potwierdzenia problemu.
dzięki za przemyślenia!

edytować:

system plików: ext3, reiserfs
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zależy od używanego systemu plików. Mam problemy z systemami plików FAT32. Miałem przenośny dysk twardy o pojemności 200 GB (sformatowany jako FAT32) i próbowałem skopiować na niego DVD .iso. To nie zadziałało, ponieważ nie można mieć plików większych niż 4 GB w FAT32
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Największy plik, który ostatnio zsynchronizowałem, to 180 GB, który znajdował się w zestawie katalogów zawierających 15 TB (napisałem zestaw skryptów, które można synchronizować równolegle, mogę przenosić dane z prędkością około 3 TB na godzinę ...)
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie, ciągle wyrzucam około 5-10 GB obrazów maszyn wirtualnych za pomocą rsync i nigdy nie widziałem problemu.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Raport o błędzie, do którego tworzysz łącze, nie jest związany z błędem większym niż 4 GB. 429 796 854 bajtów to tylko 410 MB i jest to bardziej błąd transportu niż błąd rsync. Gdyby
Podejrzewam, że połączenie transportowe (prawdopodobnie SSH) zostało przerwane, prawdopodobnie z powodu przekroczenia limitu czasu bezczynności, ponieważ procesor spędził tak dużo czasu między ładowaniami, ponieważ musiał zrobić coś w rodzaju sumy kontrolnej bardzo dużego pliku i dlatego rsync zgłasza uszkodzony potok .
Jestem pewien, że w przeszłości z powodzeniem korzystałem z rsync na plikach większych niż 4 GB z 32-bitowymi klientami i serwerami, i przynajmniej raz, gdy faktycznie przeniesiono więcej niż 4 GB, a nie tylko rozważano transfer.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie, codziennie synchronizujemy dwa zestawy danych o pojemności 30 TB (składające się z plików od 4 do 20 GB) przez kilka miesięcy przy użyciu rsync, nie ma problemu.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się