Jak połączyć się ze zwirtualizowanym serwerem aplikacji działającym w systemie Mac OS X z zewnętrznego komputera lub tabletu


Po godzinach szukania rozwiązania w Google postanowiłem zostawić post na tym forum. Mam nadzieję, że popychacie mnie we właściwym kierunku, aby rozwiązać ten problem.
Używam komputera Macbook z systemem OS X 10.6.8 (Snow Leopard). Ten komputer jest podłączony do routera Wi-Fi i ma lokalny adres IP: 192.168.104.172.
Na tym Macbooku uruchamiam Windows 7 przy użyciu programu Parallels Desktop. (Proszę, nie śmiej się ze mnie teraz. Nie mam wyboru. :)) Na tej (wirtualnej) instancji Windows 7 uruchamiam serwer aplikacji, którego używam do testowania aplikacji internetowych, które tworzę za pomocą specjalnego narzędzia Windows o nazwie Mendix ...
Ponieważ nasza firma używa głównie komputerów Mac jako komputerów klienckich, testuję aplikację internetową w różnych przeglądarkach na OS X: Safari, Firefox i Chrome. Łączę się z serwerem aplikacji działającym na Windows 7 poprzez adres IP wirtualnego serwera Windows 7. Mówiąc najprościej: kieruję przeglądarkę na adres IP (10.211.55.4) i numer portu (8080) instancji Windows 7 i ja może rozpocząć testowanie Twojej aplikacji internetowej.
W nowej wersji aplikacji internetowej chcemy zacząć używać tabletów, ewentualnie iPadów. Aby przetestować aplikację internetową, używam iPada podłączonego do tego samego routera Wi-Fi, co mój Macbook. Chcę połączyć się z serwerem aplikacji instancji wirtualnej Windows 7. Jednak nie mogę użyć adresu IP 10.211.55.4 do testowania, ponieważ jest on dostępny tylko na Macbooku, ponieważ jest to lokalny adres tego Maca. Dlatego muszę znaleźć sposób, aby OS X przekierował żądanie HTTP do serwera Windows 7 i odesłał odpowiedź z powrotem do iPada.
Przyjrzałem się przekierowaniu portów i sprawdziłem natd i ipfw, ale nie mogę poprawnie ustawić konfiguracji. Może nawet zacząłem zadawać sobie pytanie, nie o to. Czy można rozwiązać ten problem za pomocą standardowych narzędzi sieciowych, które są dostarczane z systemem OS X, czy też potrzebuję dodatkowych narzędzi po stronie serwera, aby to się stało? Mam nadzieję, że ktoś na tym forum może przywrócić mnie na właściwe tory i pomóc mi rozwiązać problem.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Oryginalna odpowiedź jest tutaj, proszę, zrób to sprawiedliwie.

https://stackoverflow.com/ques ... to-ac
https://stackoverflow.com/ques ... to-ac
Chcesz umieścić gościa w sieci mostkowej. Umożliwi to uzyskanie adresu IP w tej samej sieci, co system operacyjny hosta (z routera przez DHCP lub skonfigurowany statycznie).
Widzieć

to
http://kb.parallels.com/4948
:

  • Udostępniona sieć - zalecany typ sieci dla maszyny wirtualnej. Twoja maszyna wirtualna będzie korzystać z dowolnego połączenia sieciowego używanego przez komputer Mac. Będziesz mógł uzyskać dostęp do sieci z maszyny wirtualnej, gdy Mac OS X jest podłączony do sieci. Jedynym ograniczeniem tego trybu jest to, że maszyna wirtualna nie jest widoczna z sieci zewnętrznej.
  • Sieć mostów - używa twojej karty sieciowej. Powinieneś wybrać ten tryb, jeśli chcesz uzyskać dostęp do maszyny wirtualnej z sieci zewnętrznej. Pamiętaj, że konfiguracja sieci musi umożliwiać użycie protokołu DHCP do przypisania adresu IP do maszyny wirtualnej lub musisz uzyskać statyczny adres IP dla maszyny wirtualnej i zainstalować ją w systemie-gościu.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się