Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

CoreOS-vagrant: jak zamontować/var/lib/docker z hosta


Chciałbym uruchomić CoreOS (beta), aby zawartość/var/lib/docker była dostępna na moim hoście, aby móc sprawdzać pliki w obrazach kontenerów docker. Dotyczy to wyłącznie rozwoju lokalnego.
Weźmy na przykład programowanie w Wordpress: - uruchamiam wersję beta coreosa w vagrant - montuję kod mojej aplikacji wewnątrz kontenera za pośrednictwem woluminów - obraz kontenera instaluje rdzeń wordpress - a także dodaje wtyczki za pośrednictwem kompozytora (menedżera pakietów php)
Chciałbym dodać rdzeń Wordpress i wtyczki do mojego IDE w celu debugowania.
Próbowałem zamontować nfs przez vagrant z hosta do vbox. Kiedy uruchamiam "docker info" po raz pierwszy, tworzony jest/var/lib/docker, ale używa devicemapper (zamiast overlayfs) i w jakiś sposób udaje mu się zjadać całe moje miejsce na dysku twardym w pliku devicemapper (a następnie zawiesić się) .
Pomyślałem też o zainstalowaniu nfs-server w coreos, ale wymaga to niestandardowej kompilacji coreos-vagrant i chciałbym tego uniknąć.
Czy są inne opcje? Podziękować!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Lepszym podejściem byłoby użycie

Wolumin Dockera
https://docs.docker.com/userguide/dockervolumes/
.
Możesz tego nie mieć
/var/lib/docker
na NFS to prawie nie zadziała. Można by pomyśleć o tym, aby działał z backendem Docker VFS na NFS, ale jest mało prawdopodobne, aby to pomogło, a wydajność będzie straszna.
Możesz potencjalnie wyeksportować
/var/lib/docker
czyli host Docker będzie działał jako serwer NFS ... Ale to też się nie przyda.
Wydaje mi się, że wystarczy zaktualizować plik w kontenerze bez przebudowywania/restartowania, co najlepiej obsługują woluminy Dockera. Możesz to zrobić przez NFS. Zwykle host Docker będzie miał
/nfs
zainstalowany z hosta Vagrant i będziesz używać
         docker run -v/nfs/wp-plugins:/opt/wp-plugins
(lub jakąkolwiek ścieżkę chcesz).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się