Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Aplikacja Coldfusion: Wydajność bazy danych i plików statycznych przy dużym obciążeniu


Mamy aplikację internetową CF8, która może działać w dwóch trybach: baza danych lub plik statyczny. W przypadku dużego obciążenia tryb wyjścia bazy danych działa zauważalnie w trybie pliku statycznego. I próbuję dowiedzieć się, dlaczego.
Najpierw mały kontekst:
  • Korzystamy z Solaris Zones i Oracle; ColdFusion 8 32-bitowe z JRun 4
  • W trybie bazy danych wszystkie dane są pobierane z zewnętrznego serwera bazy danych z systemem Oracle 10g.
  • W trybie pliku statycznego wszystkie dane wymagane do działania aplikacji są wstępnie generowane z bazy danych, umieszczane na serwerze WWW z systemem CF i wywoływane przez CFINCLUDE.

Podczas testu obciążenia, gdy wirtualni użytkownicy wielokrotnie wykonywali określone akcje, w trybie bazy danych mogliśmy uruchomić 31 600 sesji (w tabeli CDATA), aw pliku statycznym - 25 900 sesji. To w ciągu 60 minut. Średni czas iteracji (logowanie, akcja, wylogowanie) w trybie DB to 22 sekundy, aw statycznym trybie plików 33 sekundy. Maksymalne użycie sterty java wynosiło ~ 800 MB w trybie DB, ~ 700 MB w trybie plików statycznych.
Dlatego spodziewałem się, że plik statyczny będzie lepszy:
  • Dane znajdują się na tym samym serwerze; jedyną operacją jest we/wy pliku. Pliki zostały już utworzone wcześniej.
  • Nie ma dodatkowego ruchu sieciowego do iz serwerów baz danych.

Masz jakiś pomysł, dlaczego tak się dzieje? Gdzie mogę zajrzeć (lub zapytać odpowiednich administratorów - DB, system operacyjny, aplikację), aby zobaczyć, dlaczego tak się dzieje?
Podziękować!
Km
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jest to najprawdopodobniej spowodowane oszczędzaniem czasu oczekiwania na dostęp do dysku. Oracle przechowuje wszystko, co może, w buforze pamięci podręcznej, więc możesz uzyskać bardzo mały dostęp do dysku, z wyjątkiem samego początku. Będziesz także musiał porównać względną prędkość podsystemów dyskowych. Firmy wydadzą dużo na szybką macierz dyskową na serwer bazy danych, ale nie na serwer aplikacji.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się