Dodawanie karty DRAC do serwera Dell


Mam 9 serwerów Dell 1850, które zamierzamy przenieść z naszego biura do naszego zdalnego centrum danych.
Wszystkie nowe serwery, które kupuję, mają kartę DRAC do zdalnego zarządzania.
Chciałbym wiedzieć, czy komuś udało się samodzielnie dodać kartę DRAC do serwera. W serwisie eBay jest duży wybór kart, ale chciałem sprawdzić, czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie i czy jest coś konkretnego, o czym powinienem wiedzieć.
Podziękować.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Stoczyłem niezliczone walki w mojej pracy. Zainstalowałem je w Dell Poweredge z lat 50., ale jestem pewien, że będą działać również w latach 50. Fizyczna instalacja ich w systemie jest bardzo łatwa.
Są łatwe do skonfigurowania, naciskasz Control E podczas uruchamiania, gdy pojawi się monit o dostęp do ustawień draca. Tam ustawiasz informacje o adresie IP i początkowe konto logowania. Jeśli używasz dhcp, zobaczysz adres IP walki po restarcie.
Gorąco polecam aktualizację oprogramowania sprzętowego w każdej walce jako pierwszy krok, wygląda na to, że pomoże ci to zaoszczędzić trochę bólu głowy w przyszłości. Robisz to za pomocą interfejsu internetowego.
DRAC będzie działał w systemie Windows i Linux, z IE musisz dostosować aktywne opcje x, aby wtyczki zostały poprawnie zainstalowane.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Możesz również kupić te karty dość tanio w serwisie eBay. Dodałem je do prawdopodobnie kilkunastu serwerów i wszystkie działają dobrze.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Dodałem rok temu (2003/2004) i działało dobrze. Pewna konfiguracja sieci, aby nadać mu własny adres IP, ale wydawała się prosta.
Jednak dwukrotnie sprawdziłbym kartę RAC i oprogramowanie układowe obsługujące DELL.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

dla 1850 będziesz potrzebować DRAC4, ponieważ obecny DRAC5 jest przeznaczony dla serwerów 9g

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się