Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Smoothwall Firewall zapobiega pobieraniu dużych plików


Jeden z naszych klientów zainstalował zaporę sieciową Smoothwall na obrzeżach sieci. Użytkownicy zewnętrzni powinni mieć możliwość korzystania z aplikacji mobilnej do pobierania obrazów. Obrazy są wysyłane jako ciągi zakodowane w standardzie base64 w pakiecie JSON. Jednak zapora Smoothwall wydaje się przestać pobierać po przesłaniu około 350 KB. Wykonałem różne testy i wydaje się, że nie ma to związku z czasem transferu, tj. Połączenie nie wygasło.
Zgodnie z dokumentacją Smoothwall, zaawansowany serwer proxy sieci Web powinien mieć ustawienia zasad przesyłania plików, ale bez przycisku/menu Zaawansowane.
Jakieś pomysły, co może być tego przyczyną? Czy jest coś, co możesz zrobić w wierszu poleceń, aby sprawdzić, czy istnieją zasady przesyłania plików?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Przepraszamy za duże opóźnienie w udzieleniu odpowiedzi tutaj ...
Czy mówimy o Smoothwall Express czy o naszej prezentacji handlowej?
Jeśli to drugie, możesz sprawdzić/przetestować wiele rzeczy.
Ograniczenia dotyczące wysyłania/pobierania można zmienić w sekcji „Serwer proxy sieci Web” w „Ustawieniach serwera proxy sieci Web” - Zaawansowane - Ustawienia filtru internetowego za pomocą opcji [Zezwalaj na nieograniczone pobieranie], [Blokuj wszystkie pobieranie] i [Ogranicz rozmiar pobierania do X KB ]
Ponieważ wydaje się, że jest wysyłany w formacie JSON, może pojawić się jako POST i nie może zostać uznany za pobranie, więc Post Censor (nasz silnik filtrowania treści wychodzącej) może blokować na podstawie losowego słowa w ciągu zakodowanym w Base64 (mało prawdopodobne, ale nadal). Możesz sprawdzić, czy cenzor wiadomości jest włączony w sekcji Guardian filtru internetowego skrzynki nadawczej.
Czy są stosowane inne zasady filtrowania? Możesz dodać swój adres IP do Source Exceptions w Guardian Web Filter Outbound, a następnie ustawić proxy na smoothwallip: 801
Ponieważ jest to aplikacja mobilna, problemem może być uwierzytelnianie lub brak SNI. Możesz dodać domenę do nowej kategorii użytkownika „Guardian” Policy Objects „Categories”, a następnie upewnić się, że nie jest wymagana autoryzacja w „Web Proxy” Authentication „Exceptions”. Konieczne może być utworzenie nowej zasady dla tej nowej kategorii z działaniem na białej liście w Kreatorze zasad filtru sieci Web Guardian; pamiętaj, aby przeciągnąć ją nad dowolną zasadę przydziału, blokowania lub blokowania miękkiego w tabeli zasad filtru internetowego.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się