Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Czy istnieje alternatywa dla instalacji kontrolera domeny w chmurze EC2 w celu administrowania użytkownikami we wszystkich instancjach?


Mamy kilka serwerów w chmurze Amazon EC2 z systemem Windows 2003 Server i zastanawiałem się, czy znasz jakieś metody (inne niż kontroler domeny, co wydaje się bardzo trudne dla EC2) do administrowania użytkownikami we wszystkich instancjach.
Przykładem użycia byłby zwolniony pracownik - żałuję, że nie muszę się logować i usuwać uprawnień dla każdej uruchomionej instancji. Uważam, że zainstalowanie usługi AD i uruchomienie instancji jako kontrolera domeny pomoże, ale czy są inne sposoby?
Ponadto, jeśli masz jakiekolwiek doświadczenie z kontrolerem domeny w chmurze, również chciałbym usłyszeć od Ciebie!
Z góry dziękuję wszystkim! Lucas Ostrowski
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli chcesz scentralizowanego zarządzania kontami systemu Windows, mówisz o usłudze Active Directory, więc potrzebujesz kontrolera domeny.
Możesz oczywiście samodzielnie napisać kilka skryptów, które pozwolą Ci uruchomić je z centralnego punktu i umożliwić im zdalny dostęp i zarządzanie kontami lokalnymi na każdym komputerze, ale będziesz musiał poradzić sobie z luką w zabezpieczeniach, na którą zezwolił złośliwy pracownik, być może możesz obejść te skrypty i że będzie niewiele informacji zwrotnych ze skryptów UAC ... ale podejrzewam, że zanim to zrobisz, możesz również preferować opcję kontrolera domeny.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jedyne, co przychodzi mi do głowy, to LDAP.
Ale mamy jednego klienta z kontrolerem AD w EC2 i działa bez problemu. Po prostu zezwól na wszystkie porty w tej instancji dla wszystkich innych instancji.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się