Czy dostawcy usług internetowych będą akceptować pocztę od klienta postfix zerowego bez rekordu DNS


Obawiam się, że skonfigurowanie mojego serwera pocztowego może spowodować, że niektórzy dostawcy usług internetowych będą odrzucać wiadomości wysyłane do nich.
Używam Postfix do wysyłania poczty do aplikacji internetowych, niewielkiego obciążenia, powiadomień użytkowników. Wysyła również powiadomienia cron i alerty monitorowania. Służy tylko do wysyłania poczty. Chyba chce być klientem zerowym.
Serwer Postfix i aplikacja internetowa znajdują się w tym samym pudełku. Aplikacja internetowa generuje nagłówki wiadomości e-mail do i od.
Serwer: 123.foobar.com Domena witryny: mysupersite.com
Poczta wysłana z postfixem ma: from: foo@mysupersite.com HELO: 123.foobar.com (123.123.123.123) (nie jestem pewien, czy ta informacja nagłówka wystarczy do opisania mojego stanu)
Czytałem, że niektóre serwery pocztowe odrzucają pocztę przychodzącą, jeśli domena adresu e-mail „od” nie jest zgodna z domeną serwera wysyłającego ...
Aby dodać do mieszanki, ten serwer nie ma rekordu DNS. Czytałem, że niektóre serwery są specjalnie skonfigurowane w ten sposób.
Na przykład: „dig 123.foobar.com + short” i „dig -x 123.123.123.123 + short” nie dają odpowiedzi dla domeny mojego serwera.
Wygląda więc na to, że serwer pocztowy nie ma możliwości dowiedzenia się, czy HELO mówi prawdę. JEŚLI serwer odbierający pocztę nawet sprawdzi.
W tej chwili poczta jest wysyłana, tak jak opisałem, i dociera do miejsca przeznaczenia, ale tylko niewielka liczba e-maili testowych.
Ale czy to prawda? Czy jest lepszy sposób? Czy powinienem wysyłać pocztę przez przekaźnik? Mam więcej pytań niż odpowiedzi. Proszę pomóż!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie jest wcale konieczne posiadanie tego samego serwera i adresu e-mail. Ale:
Jeśli chcesz wysyłać e-maile jako
     someone@example.com
i użyj nazwanego hosta wysyłającego
     amailer.smtprelay.invalid
to nie jest niezwykłe. W ten sposób każdego dnia wysyłane są miliony listów. Wystarczy spojrzeć na Google Apps Mail, gdzie host wysyłający to coś, co kończy się na
     google.com
podczas gdy domena hostowana może być
     example.net
.
Jedyne wymagania, których musisz przestrzegać, to spójne rekordy DNS
     example.com
i
     amailer.smtprelay.invalid
... Oznacza to, że masz rekord MX lub co najmniej rekord A dla domeny
     example.com
(nie ma znaczenia, na co wskazują, ale musi być poprawne). Potrzebujesz również spójności w DNS dla
     amailer.smtprelay.invalid
więc ta nazwa wskazuje
     0.1.2.3
i
     0.1.2.3
ma rekord PTR dla
     amailer.smtprelay.invalid
... Linia serwera HELO/EHLO również musi pasować do nazwy
     amailer.smtprelay.invalid
.
Jest jeden wyjątek. Jeśli twój serwer wysyłający nie jest podobny
     amailer.smtprelay.invalid
ale
     3-2-1-0.dynamic.isp.invalid
wtedy jesteś zgubiony, ponieważ jest to po prostu wskazanie, że twój host znajduje się w dynamicznym zakresie adresów IP, więc wiele serwerów SMTP odmówi przyjęcia twoich e-maili. Przesyłanie bezpośrednie z dynamicznych adresów IP nie jest zabronione, ale nie jest zalecane.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zazwyczaj ten typ wiadomości e-mail (serwera) będzie przekazywany przez prawidłowo działający serwer SMTP, aby zmniejszyć szanse na filtrowanie wiadomości e-mail - coś w rodzaju przekaźnika usługodawcy internetowego zwykle działa całkiem dobrze.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się