Jak działa cienki klient?


Niedawno zaobserwowałem tę dziwną stację roboczą w moim miejscu pracy z zainstalowanymi około 30 monitorami i wydawało się, że działa dobrze. Nie było procesora podłączonego do monitorów, ale było coś takiego jak modem, który był podłączony i równolegle do monitora. inne komputery w pobliżu. Później okazało się, że zostało nawiązane wirtualne połączenie.
Z tego co dostałem to główny komputer z procesorem i połączeniami z serwerem. Niezbędne oprogramowanie zostało zainstalowane na tym komputerze, do którego dostęp miało pozostałe 30 komputerów.
Moje główne pytanie brzmi teraz, jak to połączenie jest ustanawiane, czy może wpływać na wydajność lub szybkość, podczas gdy reszta użytkowników będzie wykonywać swoje zadania. Możesz także monitorować procesy uruchomione na odpowiednich komputerach na tym serwerze głównym.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To jest serwer terminali z

szczupli klienci
http://en.wikipedia.org/wiki/Thin_client
podłączony do niego przez głupią maszynę (oferuje podstawowe funkcje sieciowe, wideo, klawiaturę i mysz). Wszystko działa na jednym serwerze, który jest współdzielony przez wszystkich i dlatego zarządzany jest przez dział IT. Klienci łączą się (zwykle) z

RDP (protokół zdalnego pulpitu)
http://en.wikipedia.org/wiki/R ... tocol
używane przez serwery Windows, chociaż są takie, które używają

VNC
http://en.wikipedia.org/wiki/V ... uting
lub inne technologie zdalne. Najważniejsze jest jednak to, że urządzenia, które łączą klawiaturę, mysz i monitor, same niczego nie przetwarzają, ale raczej wysyłają wszystkie dane wejściowe do serwera i odbierają dane wyjściowe na ekranie.
Wpłynie to na wydajność systemu w miarę łączenia się większej liczby użytkowników, ale większość

serwery terminali
http://en.wikipedia.org/wiki/Terminal_server
zaprojektowany do obsługi dużych ilości danych i przetwarzania. A ponieważ wszystko faktycznie dzieje się na serwerze zdalnym, tak, wszystko można rejestrować
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Aby dodać do tego, co powiedział @Luke, typowym sposobem, w jaki cienki klient łączy się z serwerem terminali, jest to, co jest powszechnie określane jako zdalny pulpit. Zazwyczaj serwer obsługuje kilka maszyn wirtualnych, na przykład stację roboczą dla każdego użytkownika.
Większość cienkich klientów ma podstawowy system operacyjny Linux zainstalowany na małej pamięci flash osadzonej na płycie głównej „urządzenia przypominającego modem”. Po uruchomieniu klient automatycznie rozpoczyna zdalną sesję z serwerem terminali i wyświetla monit o zalogowanie się do systemu operacyjnego stacji roboczej.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się