Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Nie można uzyskać dostępu do domeny z klienta Windows 2003


Po pierwsze, jestem nowy w AD i DNS, więc proszę o wyrozumiałość. Oto moja obecna sytuacja:
Mam jeden serwer, którym jest DC, a serwer DNS (win2k3) to komputer 1. Mam inny komputer, który próbuje dołączyć do tej domeny - Machine2. Ta maszyna jest również serwerem win2k3.
Oto, co zrobiłem do tej pory: skonfigurowałem DNS na kontrolerze domeny i jego dns tcp/ip wskazuje na siebie. Na machine2 ustawiłem dns, aby wskazywały na dc. DNS jest skonfigurowany ze strefą wyszukiwania do przodu o tej samej nazwie co domena (accdirect.com). Mogę sprawdzić połączenie z machine1 z machine2 po jego w pełni kwalifikowanej nazwie domeny i IP. Skonfigurowałem usługi przesyłania dalej na DC dla DNS naszego dostawcy usług internetowych i mogę przeglądać Internet na obu komputerach. W DNS mmc na kontrolerze domeny widzę, że host (A) został utworzony dla machine2.
Problem w tym, że nadal nie mogę dołączyć do domeny. Kiedy próbuję dołączyć do domeny za pośrednictwem mojego komputera - & > właściwości, pojawia się pole nazwy użytkownika/hasła, a po przejściu OK pojawia się komunikat Nie mogę znaleźć domeny accdirect.com. Jeśli uruchomię to z machine2 dcdiag/s:accdirect.com/u: accdirect.com \ admin/p: *****, otrzymam następujące informacje: Wykonywanie wstępnej konfiguracji: *** Ostrzeżenie: nie można zweryfikować tożsamości ten serwer w katalogu w porównaniu z nazwami zwracanymi przez serwery DNS. Jeśli masz problemy z dostępem do tego serwera katalogowego, może być konieczne sprawdzenie, czy ten serwer jest poprawnie zarejestrowany w DNS [accdirect.com] Błąd powiązania katalogu 1722: Błąd Win32 1722 Może to ograniczyć niektóre testy, które można wykonać. Zbieranie podstawowych informacji jest zakończone.
Na DC wszystkie wyniki dcdiag i netdiag są przekazywane.
Gdyby ktoś mógł mi pomóc, byłbym naprawdę wdzięczny! Przepraszam, jeśli część mojej terminologii jest trochę nieaktualna, robię to dopiero od dwóch dni.
dzięki Pege
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Co ciekawe, problem polega na tym, że podstawowy sufiks DNS nie jest ustawiony ... Wygląda na to, że obecnie nie używasz protokołu DHCP, który po skonfigurowaniu zastosowałby za Ciebie podstawowy sufiks DNS.
Powiedziałeś, że możesz pingować kontroler domeny, używając w pełni kwalifikowanej nazwy domeny ... czy możesz pingować go, używając tylko nazwy hosta? (Ping machine1)
Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy na moim komputerze i przejdziesz do właściwości - & > kliknij kartę Nazwa komputera - & > kliknij „Zmień”, powinieneś mieć dodatkowy przycisk oznaczony „Więcej…”. Tutaj możesz określić podstawowy sufiks DNS. W Twoim przykładzie „Accdirect.com”. Po zainstalowaniu spróbuj ponownie dołączyć do domeny.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się