RFC 5424 Syslog Viewer


Szukałem przeglądarki dziennika, która rozumie komunikaty syslog, zwłaszcza w formacie RFC 5424 (w tym elementy danych strukturalnych) i idealnie umożliwia monitorowanie w czasie rzeczywistym (
       tail
rodzaj) i filtrowanie/wyszukiwanie.
Przeglądarki i narzędzia analityczne, których próbowałem, albo nie rozumieją protokołu, albo połykają lub ignorują elementy danych strukturalnych.
Na przykład LogAnalyzer wydaje się rozumieć podstawową składnię syslog oraz poprawnie dekodować wagę i możliwości, ale jego format bazy danych nie zawiera danych strukturalnych. Z drugiej strony, Splunk w ogóle go nie analizuje, ale zamiast tego rozpoznaje wartości ogólne oddzielone białymi znakami i pary klucz-wartość w całym komunikacie. Obejmuje to ustrukturyzowane dane, ale ważność/szansa nie jest dekodowana.
Mam nadzieję, że znajdę coś, co działa w systemie Windows lub w Internecie. Czy to istnieje? Po zainstalowaniu wersji próbnych różnych narzędzi z wynikami wyszukiwania dla około 3 stron jestem gotów zapłacić, ale za darmo oczywiście byłoby miło :)
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się