Konfigurowanie routingu LAN-WAN w systemie Windows 2003 Server


Mam w biurze wewnętrzną sieć LAN i WAN. Poniżej znajdują się statystyki dla obu:
IP LAN: 192.168.50.1 - 192.168.50.5/24 IP WAN: przydzielane przez dostawcę usług internetowych przy użyciu protokołu DHCP
Podłączyłem dwie karty LAN do jednego z moich komputerów, wśród których podłączam połączenie WAN do jednego i podłączam LAN do innej karty LAN o IP 192.168.50.1/24. Nie używam domyślnej bramy na karcie sieciowej serwera.
Chcę używać tylko jednego połączenia WAN dla wszystkich 5 komputerów w moim biurze. Czy ktoś może mi podać pełną konfigurację krok po kroku zarówno po stronie serwera, jak i klienta, aby móc ustanowić połączenie WAN ze wszystkich 5 komputerów w moim biurze?
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, daj mi znać. Jestem nowy w NETWORKING. Proszę, pomóżcie mi jak najszybciej dla was wszystkich.
Szczerze.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To dość prosta konfiguracja. Podczas gdy Ty

mogą

użyj komputera z systemem Windows Server do tłumaczenia adresów sieciowych dla komputerów w Twojej sieci, polecam zakup zapory/routera NAT. Na przykład jedno z konsumenckich urządzeń Linksys będzie działać dla Ciebie.
Aby skonfigurować komputer z systemem Windows Server do działania jako router NAT na komputerach PC:
  • Uruchom usługę Routing i dostęp zdalny z grupy programów Administracja.
  • Zostanie uruchomiony „Kreator konfiguracji routingu i dostępu zdalnego”.
  • Wybierz „Network Address Translation (NAT)”
  • Wybierz odpowiedni interfejs dla interfejsu publicznego. Pozostaw zaznaczone pole wyboru „Włącz zabezpieczenia w wybranym interfejsie, konfigurując podstawową zaporę ogniową”.
  • Określ adres IP sieci LAN komputera serwera jako domyślną bramę dla komputera.

Edytować:
Musiałem zobaczyć twoją konfigurację w praktyce, żeby powiedzieć ci dużo więcej. W przeszłości z powodzeniem używałem W2K3 jako routera LAN na żądanie. Przed próbą skonfigurowania interfejsu wybierania numerów na żądanie upewnij się, że możesz połączyć się ręcznie.
Jeśli naliczane są opłaty za połączenie lub minutę, będziesz musiał ciężko pracować, aby dowiedzieć się, jakie typy filtrów IP należy dodać, aby serwer nie wykonywał niepotrzebnych połączeń.
W przeszłości korzystałem z wyspecjalizowanych urządzeń do tej funkcji, ponieważ zwykle działały lepiej (bardziej niezawodne, łatwiejsze w konfiguracji) niż Windows Server. Większość z tych urządzeń nie jest już na rynku, więc i tak prawdopodobnie jest to przegrana strategia.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się