Czy mogę używać certyfikatu AWS SSL/TLS na Route 53 dla serwera/domeny na innym hoście?


Mój przyjaciel z jakiegoś powodu chciał, żebym skonfigurował Route 53, aby jego DNS był używany komercyjnie. Jego witryna jest hostowana pod adresem Godaddy.com, a jego domena jest również kupowana za pośrednictwem tej usługi. Skonfigurowałem więc Route 53 i GoDaddy, aby korzystały z serwerów nazw AWS podczas przeglądania swojej domeny, a Route 53 przetłumaczy domenę na adres IP GoDaddy.
Nigdy wcześniej nie korzystałem z innej usługi DNS, ale teraz muszę dodać obsługę SSL. Jak najlepiej to zrobić? AWS oferuje bezpłatny certyfikat SSL, ale podejrzewam, że może to wymagać wykonania na serwerze dostawcy hostingu.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jedną z opcji, która jest nieco bardziej opłacalna niż zakup certyfikatu, jest skorzystanie z Let's Encrypt, zwłaszcza jeśli możesz używać certbot z obecnym hostingiem, ponieważ jest on całkowicie darmowy, a certbot obsługuje odnawianie wszelkich certyfikatów za Ciebie.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Masz rację. AWS oferuje bezpłatne certyfikaty, których należy używać w połączeniu z innymi zasobami AWS, takimi jak moduł równoważenia obciążenia. Nie będziesz mógł skorzystać z tego bezpłatnego certyfikatu w swoim przypadku, ponieważ Twoja witryna jest hostowana poza AWS. W takim przypadku lepiej jest kupić certyfikat (od strony trzeciej, takiej jak GoDaddy lub Digicert) i zainstalować go na serwerze GoDaddy. Mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się