Czy są jakieś dobre (miejmy nadzieję, że darmowe) narzędzia diagnostyczne sprzętu?


Wolałbym narzędzie diag, które działa z płyty CD lub USB.
Mam problem z komputerem stacjonarnym, który obsługuję i nie wiem, co się z nim dzieje. Użyłem Memtest86, aby wykluczyć pamięć RAM, ale zastanawiam się, czy problem dotyczy płyty głównej lub procesora. W BIOSie mówią mi, że napięcie vcore nie jest prawidłowe ... wymieniłem zasilacz, ale to nie pomogło. Komputer losowo zawiesza się.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Ultimate Bootable CD
http://www.ultimatebootcd.com/
byłaby pierwszą rzeczą, której bym użył.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Napięcie vCore to napięcie przyłożone do procesora, wszelkie problemy/zmiany w nim najprawdopodobniej spowodują zawieszenie systemu operacyjnego. Jeśli wymieniłeś zasilacz i nie włączyłeś parametrów taktowania/turbo/przyspieszenia w BIOS-ie, to masz uszkodzony procesor/gniazdo/mb.
Możesz wypróbować witrynę internetową dostawców sprzętu, aby sprawdzić, czy udostępniają narzędzia diagnostyczne, których możesz użyć na komputerze.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Możesz spróbować

to
http://www.stresslinux.org/sl/... To jest Linux Live CD. Załaduj procesor i dysk twardy. Jeśli system jest obciążony, możesz mieć problemy między płytą główną a pamięcią RAM. W przeszłości miałem sporadyczne zawieszanie się, memtest nic nie pokazuje, system przenosi obciążenie procesora i dysku twardego, ale nadal zawiesza się w losowych odstępach czasu w Ubuntu. W dziennikach nie ma żadnych śladów. Okazuje się, że płyta główna jest uszkodzona, czego nie znaleźli za pierwszym razem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się