Ile pamięci przydzielić serwerowi sql


Mam serwer SQL w maszynie wirtualnej ESX ... na serwerze z 32 GB pamięci RAM. W tej chwili dałem mu 4 GB pamięci RAM, ponieważ miałem trochę więcej.
Skąd mam wiedzieć, ile pamięci należy przydzielić na serwerze SQL Server (ponieważ wymaga wszystkiego, co może uzyskać podczas rozruchu) i czy 64-bitowe rozwiązanie jest pomocne, czy nie?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli to możliwe, chcesz zaktualizować do wersji 64-bitowej. SQL Server będzie w stanie przydzielić dodatkową pamięć w razie potrzeby dla wszystkich pul pamięci. Istnieją ograniczenia co do tego, co może zrobić w wersji 32-bitowej, nawet jeśli skonfigurowałeś obsługę pamięci AWE.
Ilość pamięci w rzeczywistości zależy od tego, ile SQL Server jest używane. 4 GB to dobry punkt wyjścia i od tego momentu należy zmierzyć wydajność, aby określić, czy potrzebujesz więcej. Należy pamiętać, że SQL Server rozszerzy się, aby zająć całą dostępną pamięć, ponieważ potrzebuje więcej pamięci, i nie przepuści pamięci, chyba że system operacyjny zabraknie pamięci. Nie przejmuj się więc, jeśli SQL Server zużywa dużo pamięci. To jest w porządku (i oczekiwane w przypadku platform RDBMS).
Jeśli chodzi o wirtualizację, zależy to od okoliczności. O ile obciążenie nie jest bardzo duże, wirtualizacja może współpracować z systemami produkcyjnymi. Najważniejsze to nie zmieniać SQL Servera ani systemu operacyjnego, ponieważ są one zwirtualizowane. Przydziel mu taką samą ilość procesora i pamięci, jak gdyby znajdował się na serwerze fizycznym. Upewnij się również, że postępujesz zgodnie z najlepszymi praktykami dotyczącymi konfiguracji dysków dla używanej wersji ESX.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

  • To najprostsza odpowiedź, o ile jest to możliwe, ale jeśli masz jedną bazę danych o pojemności 1 GB, 1,5 GB byłoby w porządku.
  • Wersja 64-bitowa: tak. Absolutnie. 100%.

Jednak uruchomienie instancji prod SQL Server nie jest dobrym pomysłem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się