Połączenie kopiowania woluminów w tle i deduplikacji danych w systemie Windows Server


Używam systemu Windows Server 2012 i tworzę zaplanowane kopie zapasowe dla wielu gości Hyper-V (wszyscy z nich to Windows Server 2012) do dynamicznego VHDX na wymiennym dysku USB (więc mogę rozebrać dwa dyski i mieć dwa zestawy kopii zapasowych) .
Zdałem sobie sprawę, że skoro mam wiele podobnych danych (wiele kopii plików systemu operacyjnego dla każdego systemu gościa) na dysku, deduplikacja danych może pomóc. Włączyłem go na dysku i zacząłem optymalizować. Zgłosił oszczędności na 8 GB (na dysku 35 GB, który stworzyłem do testów, który zawiera kopie zapasowe dla 3 maszyn wirtualnych), ale plik VHDX rośnie o 4 GB.
Po optymalizacji pliku VHDX (tryb pełny) zdałem sobie sprawę, że deduplikacja nie tylko nie zmniejszyła rozmiaru dysku, ale go zwiększyła.
Jedyne wyjaśnienie, które mam, jest takie, że skoro WSB (Windows Server Backup) tworzy kopie w tle na dysku, możliwe jest, że VSS i deduplikacja nie będą działać dobrze. W ten sposób VSS śledzi zmiany dokonane przez deduplikację, przechowując zarówno zduplikowane, jak i zdeduplikowane wersje na woluminie.
  • Czy moje wnioski mają rację !
  • Czy istnieje sposób, aby deduplikacja działała z usługą VSS Ponieważ tworzenie kopii zapasowych dziesiątek maszyn wirtualnych oznacza wiele zduplikowanych danych. Byłoby miło, gdyby deduplikacja zadziałała!

Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Masz rację w swoim założeniu, że WSB stworzył kopie w tle. Te kopie są używane do rejestrowania kopii zapasowych.
Jeśli nadal masz wersje kopii zapasowych (a tym samym kopie w tle) punktów w czasie przed uruchomieniem zadania optymalizacji deduplikacji, nie zobaczysz żadnych oszczędności, ponieważ zdeduplikowane bloki nie zostały zwolnione - są one wymagane dla starszej, niededuplikowanej wersji danych, do których nadal odwołuje się jedna z kopii w tle.
Więc najważniejsze jest to, że jeśli chcesz wykazać oszczędności w deduplikacji, musisz usunąć wszystkie stare kopie w tle.
Widoczny wzrost prawdopodobnie nie jest spowodowany deduplikacją, ale po prostu faktem, że w międzyczasie działały dodatkowe zadania tworzenia kopii zapasowych, a stare kopie w tle nie są niepotrzebnie usuwane (tj. Na woluminie nie będzie wystarczającej ilości miejsca na nową kopię zapasową, Inaczej)
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie znajduję tego na mojej maszynie testowej.
Mam maszynę z 2012 roku z Hyper-V i dysk o pojemności 1 TB z włączoną deduplikacją.
Przechowuję tam dyski maszyn wirtualnych, a także różne współdzielone zasoby - z których część jest używana codziennie przez inne komputery i sam serwer. Ponieważ komputery wykonują kopię zapasową tego dysku za pomocą kopii zapasowej systemu Windows, przechowują tylko jedną kopię zapasową (i nadpisują ją codziennie), więc aby oszukiwać i pobierać katalog kopii zapasowych na różne dni, używam kopii w tle, aby móc odzyskać pliki z poprzednich dni.
Generalnie nie widzę wzrostu wykorzystania dysku

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się