Zarządzanie poprawkami systemu Windows Server (powiadomienie e-mailem o zastosowaniu poprawki?)


Zarządzanie poprawkami (WSUS) nie było moją działalnością do niedawna, więc staram się przyzwyczaić do jego funkcjonalności. Dlatego obecnie używamy WSUS 3.2 do zarządzania poprawkami systemu Windows Server. Coś, czego mi brakuje w tym systemie, a być może dlatego, że po prostu nie jest to funkcja lub nie szukam w odpowiednim miejscu, otrzymuję powiadomienia o zastosowaniu łatek na e-mail. Jedyne powiadomienia e-mail, które znajduję, znajdują się w sekcji Usługi aktualizacji & > „Opcje (nazwa serwera)”, a następnie w ustawieniach powiadomień e-mail. Z tego miejsca możesz otrzymywać powiadomienia o synchronizacji poprawek między serwerem WSUS a firmą Microsoft oraz ten raport dotyczący stanu środowiska (podsumowanie stanu komputerów według grup komputerów)
Chcę otrzymywać powiadomienia: „Na tym komputerze zastosowano właśnie poprawkę X i został ponownie uruchomiony” w mojej skrzynce pocztowej. Czy WSUS ma sposób, aby to zrobić, czy jest to poza zakresem funkcjonalności WSUS? Chcę to zrobić bez kupowania dodatkowego oprogramowania, po prostu używając WSUS/Powershell/itp.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie ma do tego wbudowanych funkcji.
Dziennik zdarzeń zawiera informacje o instalowaniu aktualizacji, a także
         %SystemRoot%\WindowsUpdate.log
plik. Każde z tych źródeł byłoby dobrym kandydatem do wyczyszczenia informacji o instalacji aktualizacji.
Baza danych serwera WSUS jest aktualizowana po zainstalowaniu aktualizacji, ale niestety firma Microsoft nie opublikowała schematu i nie uważa, że ​​jest to coś, o co należy prosić bezpośrednio. Byłoby możliwe (prawdopodobnie całkiem elegancko) zgłaszanie nowych instalacji aktualizacji przez sam serwer WSUS, gdyby Microsoft opublikował schemat. Nie napiszę niczego, co można by bezpośrednio dotknąć w bazie danych WSUS, ponieważ duża część mojego kodu pójdzie do śmieci wraz z następną wersją WSUS.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Evan ma rację, nie ma do tego wbudowanej funkcjonalności.
Przypomniałem sobie, że widziałem ten post Skrypciarza,
http://blogs.technet.com/b/hey ... .aspx
http://blogs.technet.com/b/hey ... .aspx
,
o korzystaniu z modułu PoshWSUS. Patrząc na post i polecenia w CodePlex, wygląda na to, że możesz skonfigurować skrypt, który można uruchamiać codziennie, który pokaże ci, które komputery mają zainstalowane łaty od ostatniej nocy lub coś w tym stylu.
Niestety nie mam już serwera WSUS, na którym można to przetestować.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się