Kryteria wdrażania maszyn wirtualnych


Jakich kryteriów technicznych używają ludzie podczas testowania przydatności aplikacji do wirtualizacji? Wiem, że sytuacja trochę się zmieniła kilka lat temu, dlatego chciałbym poznać doświadczenie ludzi i ich metodologię w zakresie oceny przydatności technicznej. Dla porównania patrzę na starsze i nowe aplikacje do kompilacji.
Rozmiar

Ściągnij

Wejście wyjście

itp...
Hurra, Mark
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Chociaż nienawidzę modnych słów, muszę bronić tego, co ty

Holistyczne
http://en.wikipedia.org/wiki/Holism
podejście, zamiast próbować ustalić podstawowe metryki, na podstawie których można sklasyfikować obciążenia związane z wirtualizacją.
Mówiąc prościej, możesz użyć następujących głównych wyznaczników:
  • Wsparcie - czy ten system operacyjny będzie działał w środowisku wirtualnym Twoje aplikacje zależą od czegoś, co nie może działać poprawnie w środowisku maszyny wirtualnej (np. Kluczy licencyjnych). Czy dostawcy systemu operacyjnego i aplikacji zapewniają wsparcie systemowe, jeśli działają na platformie wirtualnej
  • Koncesjonowanie. Czy dostawca ma zgodną umowę EULA dla Twojego środowiska wirtualnego Czy będą dodatkowe koszty licencjonowania ze względu na zwiększone specyfikacje serwera hosta
  • Użycie procesora - jakie są charakterystyki użycia procesora przez ten serwer Czy codziennie przez godzinę zużywa najwięcej procesora, ponieważ generuje obszerny raport Czy to naprawdę spowodowałoby problem, gdyby zajęło to 2 godziny
  • Użycie dysku - zobacz Użycie procesora
  • Użycie pamięci RAM - zobacz użycie procesora
  • Wykorzystanie sieci - zobacz użycie procesora

Uważaj też

Niebezpieczeństwa metodologii
http://www.joelonsoftware.com/ ... ml... Wirtualizacja środowiska biznesowego wymaga umiejętności, doświadczenia i odrobiny kreatywnego myślenia, aby zrobić to dobrze, a będziesz musiał w przemyślany sposób połączyć środowisko, które możesz zapewnić, z obciążeniami, które musisz obsługiwać, jednocześnie integrując całą gamę wymagań biznesowych i przyrostowych poprawa infrastruktury. ty

mogą

napisz podręcznik dla tego materiału, ale wynik takiego podejścia nie przyniesie maksymalnej wartości biznesowej.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zwykle w piasku niekoniecznie jest linia, którą przekraczasz i nagle jedno rozwiązanie jest lepsze od drugiego. Wirtualizacja ma swoje wady i zalety, a jeśli tak, to w chmurze lub w domu.
Naprawdę musisz wziąć konkretny przypadek użycia, ustalić zalety i wady każdego rozwiązania w odniesieniu do tego przypadku użycia, a następnie ustalić priorytety dla każdego z zalet i wad dla swojego klienta i wybrać rozwiązanie. Nie ma na to dokładnej formuły, ponieważ ten sam specjalista może uratować życie jednego klienta, podczas gdy ten sam specjalista do tej samej aplikacji może nie mieć znaczenia dla innego. To samo dotyczy wad: zerwanie umowy dla jednej firmy może nie mieć znaczenia dla innej.
Oczywiście przydatność aplikacji ma znaczenie, ale gdy obie trasy są możliwe, bardziej chodzi o priorytetowe traktowanie zalet i wad niż jakakolwiek magiczna liczba we/wy/procesor/obciążenie.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Po pierwsze, zgadzam się, że musisz upewnić się, że dostawcy wspierają, a nawet zezwalają na wirtualizację ich aplikacji. Mamy jedną dość ważną aplikację, która umożliwia wirtualizację, ale zastrzega sobie prawo do zmuszenia nas do przesłania aplikacji na serwer fizyczny, jeśli wymaga tego rozwiązywanie problemów. Mamy inne aplikacje, które w ogóle nie obsługują wirtualizacji.
Po drugie, jakiego rodzaju sprzętu hosta wirtualizacji szukasz? Jeśli masz wystarczającą moc, możesz wirtualizować wszystko, ale jeśli nie masz wystarczającej mocy, możesz spowodować poważne problemy z wydajnością.
Po trzecie, czy czujesz się komfortowo w wirtualizacji oprogramowania o znaczeniu krytycznym? Warto rozważyć posiadanie klastra lub wielu hostów wirtualnych, aby w przypadku awarii jednego hosta połowa infrastruktury nie została naruszona.
Wreszcie największym kryterium dla nas, jeśli chodzi o aplikacje niekrytyczne, jest to, jak potężny jest sprzęt, na którym aplikacja jest obecnie uruchomiona? Mieliśmy kilka potężnych serwerów, które zrobiły jedną małą rzecz, a wirtualizacja bardzo nam pomogła. Ponadto bardzo ważna jest tutaj wymiana starego sprzętu. Sysinternals ma narzędzie o nazwie disk2vhd, które utworzy plik vhd (jeśli używasz Hyper-V lub serwera wirtualnego) z dysku fizycznego i mamy szczęście, że możemy wirtualizować za jego pomocą istniejące instancje fizyczne.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się