Ubuntu 9.04 pptp uszkodzony po awarii zasilania


Mam małą konfigurację routera Ubuntu 9.04 jako skrzynki NAT i serwera PPTP. Po awarii zasilania wszystko oprócz serwera PPTP nadal działa. Klient Windows odbiera komunikat „rejestruje komputer w sieci”, ale potem mówi
Błąd 742: komputer zdalny nie obsługuje wymaganego typu szyfrowania danych.
Zrobiłem trochę badań i myślę, że problem tkwi w module ppp_mppe. Kiedy próbuję uruchomić "modprobe ppp_mppe", zawiesza się na czas nieokreślony.
Co może spowodować to zamrożenie? Jakieś pomysły, jak mogę dalej rozwiązać ten problem?
Dzięki za pomoc!

AKTUALIZACJA:

Nadal mam problem, ale znalazłem więcej informacji.
Kiedy pierwszy użytkownik próbuje połączyć się z pptp, lista procesów pokazuje działający modprobe sha1 i jedną instancję modprobe ppp_mppe dla każdej próby połączenia. Jeśli w tym momencie zabiję wszystkie modprobe, następna próba połączenia się nie powiedzie i wszystko będzie w porządku do następnego ponownego uruchomienia. Planuję przeprowadzić czystą instalację w przyszłości, ale chciałbym poznać prawdziwy powód takiego stanu rzeczy.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Założę się, że po utracie zasilania uruchomiłeś nowe jądro. W ramach szybkiej naprawy prawdopodobnie możesz zrestartować stare jądro, aby działało tak szybko, jak to możliwe, a następnie postępować zgodnie z innymi wskazówkami, aby spróbować ponownie zainstalować moduły jądra itp.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

     dmesg
może powiedzieć, dlaczego moduł się nie ładuje. Ale jeśli po prostu wisi, to jest szansa, że ​​tak nie jest. Oto, co zrobiłbym po przejrzeniu plików dziennika, aby sprawdzić, czy wskazuje na coś konkretnego.
Po pierwsze, jeśli nadal masz zainstalowaną starszą wersję jądra, uruchom ponownie komputer i zobacz, czy tam działa. Jeśli tak, to możliwe, że ppp_mppe_module jest uszkodzony dla najnowszego jądra. Uruchomiłbym w trybie odzyskiwania lub z Live CD i sprawdziłbym główny i rozruchowy system plików, aby upewnić się, że nie masz żadnych innych uszkodzonych plików.
Po drugie, zainstaluj ponownie jądro z rozszerzeniem
     sudo apt-get install --reinstall <name_of_kernel_package>
... Powinno to zastąpić wszystkie moduły dla tego jądra i naprawić uszkodzony moduł, jeśli to jest problem.
     aptitude search linux-image | grep ^i
powinien wymieniać wszystkie zainstalowane jądra.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Może to być jakiś potrzebny plik dla ppp_mppe uszkodzony. Możesz spróbować:
strace modprobe ppp_mppe

gdzie możesz zobaczyć, co robi modprobe i co ppp_mppe próbował przetestować po podniesieniu. Następnie możesz sprawdzić katalog, czy istnieje, lub usunąć uszkodzony plik ...
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Sprawdź co
     dmesg
mówi podczas próby załadowania modułu. Muszą być jakieś informacje o tym, co się dzieje. Czy próbowałeś po prostu ponownie zainstalować pptpd i moduł ppp_mppe?

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się