Separacja ról RDS


Użyłem RDS ze wszystkimi rolami zainstalowanymi na tym samym fizycznym serwerze dla małego klienta, ale obecnie przechodzimy do 2012r2 i rozważam podzielenie ról na dwie maszyny.
Nie będziemy instalować RDWA ani RDVH, tylko RDG, RDCB i RDSH. Czy ma sens łączenie RDG + RDCB na jednej maszynie i pozostawienie RDSH na innym?
W odpowiedzi na te doskonałe pytania w komentarzu:
Czy masz jakąś szczególną potrzebę lub powód do rozdzielania rzeczy? Czy istnieje problem, który można rozwiązać przez rozdzielenie? Czy obecna konfiguracja odpowiada Twoim potrzebom?
Szukam następujących korzyści:
  • Uproszczone udostępnianie i rozwiązywanie problemów z wydajnością serwera ról RDSH, ponieważ obsługuje tylko jeden
  • Możliwość ponownego uruchomienia serwera bramy bez przerywania aktywnych sesji.

<sub>Obraz zapożyczony z

ten blog
http://blogs.technet.com/b/yun ... gt%3B
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To zależy od ciebie. Ile potrzebujesz redundancji i modułowości, ile masz budżetu itp.
Powiem, że myślę, że jesteś przynajmniej na dobrej drodze, chcąc, aby hosty sesji usług pulpitu zdalnego były osobnymi serwerami. Są to komponenty, w których wszyscy użytkownicy będą używać aplikacji i zużywać najwięcej procesora i pamięci RAM.
Ale faktycznie możesz umieścić brokera połączeń, gdziekolwiek chcesz. To samo dotyczy serwerów licencjonowania itp. Usługi pulpitu zdalnego to jedno z najciekawszych wdrożeń przy tworzeniu IMO, ponieważ masz dużą elastyczność w projektowaniu i dostosowywaniu ich do wykonywanego zadania.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się