Prosty zarządzany DNS na EC2?


Pracuję w dużej sieci serwerów EC2 i potrzebuję sposobu, aby serwery wiedziały, gdzie się znajdują w chmurze. Pomyślałem, że DNS będzie najłatwiejszy w użyciu, ponieważ jeśli wymienię instancję EC2, po prostu zaktualizuję rekord DNS, a pozostałe serwery będą o tym wiedzieć (z nazwami takimi jak users.db.mysoft.com, routing. , cluster1.memcached.mysoft.com). Myślę o skonfigurowaniu głównego serwera DNS w mikro/małej instancji, aby to uwzględnić.
Wolałbym coś tak prostego jak magazyn wartości kluczy (nazwa hosta - & > IP), do którego platforma może zdalnie dodawać/usuwać wpisy. Czy mogę to zrobić za pomocą BIND? Czy jest lepsze rozwiązanie?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Znam kilka możliwości.
1.) Użyj serwera DNS opartego na bazie danych, takiego jak PowerDNS + MySQL i zaktualizuj bazę danych, gdy system automatyzacji instaluje instancję (używasz systemu automatyzacji, prawda?)
2.) Jeśli nie chcesz kłopotów z konfiguracją własnego serwera, możesz skorzystać z hostowanej usługi DNS, która zapewnia interfejs API (np. DNSimple lub Zerigo) i krótkie wartości TTL oraz wysyłać aktualizacje do hostowanej usługi DNS za pośrednictwem ich interfejsu API .
Pełne ujawnienie: używam DNSimple.
Zgadzam się, że nie należy do tego używać elastycznych adresów IP.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się