Serwer NAS bez połączenia z Internetem, ale nadal odbiera powiadomienia


Nie chcę, aby nasz zapasowy serwer Synology NAS miał połączenie z Internetem, ale nadal chcę otrzymywać powiadomienia, gdy coś jest nie tak ze sprzętem (powiadomienie, które może dostarczyć wbudowane).
Powiedzmy, że podłączam zapasowy serwer NAS bezpośrednio do serwera, w jaki sposób mogę otrzymywać powiadomienia, jeśli obsługuje e-maile lub może wysyłać raporty do serwera syslog.
Pomyślałem, że zamiast bezpośrednio podłączyć zapasowy NAS do serwera, podłączyć go do przełącznika w oddzielnej sieci VLAN w celu tworzenia kopii zapasowych ruchu i jednocześnie dać mu dostęp do serwera poczty lub syslog (to nadal musiałoby być utworzone), jeśli to możliwe .
Czy to byłaby możliwa konfiguracja? Czy są jakieś potencjalne problemy, o których należy pamiętać?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Istnieją różne podstawowe podejścia:
  • Przełącz to - podłącz go do przełącznika LAN i filtruj ruch według list ACL (które przełącznik musi obsługiwać)
  • Przekieruj to - umieść go we własnej sieci VLAN i skonfiguruj router tak, aby filtrował ruch, który chcesz lub nie (router musi być szybki)
  • Chroń to - korzystając z lokalnej konfiguracji użytkownika lub lokalnych ustawień zapory/sieci NAS, ogranicz dostęp w jak największym stopniu
  • Napraw to - używając routingu, przekazywania TCP lub przekaźnika SMTP na serwerze, pozwól serwerowi NAS nawiązać połączenia, które chcesz, zachowując wszystko inne oddzielnie

Najlepszą praktyką byłoby połączenie 1. i 2. - Przełącznik poziomu 3 - plus 3.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się