replikacja danych z jednej domeny do drugiej


Jakie kroki są wymagane, aby dołączyć do dwóch kontrolerów domeny w różnych domenach? Celem końcowym jest replikacja danych użytkownika z jednej domeny (domena abc) do innej domeny (domena xyz). Od czasu do czasu domena XYZ będzie całkowicie izolowana od domeny abc.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Ustanowienie zaufania między lasami w tej sytuacji brzmi jak katastrofa czekająca na katastrofę (a zaufanie między lasami czasami staje się katastrofą, która w ogóle oczekuje na swój początek).
Wygląda na to, że potrzebujesz tylko oprogramowania do replikacji, które utrzyma synchronizację obu witryn, ale musisz wziąć pod uwagę kilka różnych rzeczy:
  • Jak często będziesz synchronizować
  • Jak często zmieniają się dane w serwisie ABC
  • Czy kiedykolwiek zmieniłeś dane na stronie XYZ
  • Co się stanie, jeśli dwie osoby zmienią ten sam plik w obu witrynach między synchronizacjami
  • Czy musisz radzić sobie z blokadami plików

Wynik tych pytań określi typy rozwiązań, które możesz wdrożyć. Na przykład możesz po prostu zaplanować
         robocopy
uruchom z ABC & > XYZ raz dziennie, jeśli masz dane tylko do odczytu, które zmieniają się rzadko i nie muszą być blokowane ani chronione.
Ale jeśli masz sytuację, w której musisz zmienić dane w obu witrynach i zsynchronizować je z powrotem, są one czymś w rodzaju

BitTorrent Sync
https://www.resilio.com/
może to, czego potrzebujesz.
Problem, z którym się borykasz, nie jest bynajmniej wyjątkowy. Gdyby obie witryny znajdowały się w tej samej domenie, niektóre naprawdę przydatne funkcje systemu Windows (DFS-R, Branch Cache) mogą działać.
Ale nie będziemy w stanie powiedzieć Ci, jak rozwiązać Twój problem, dopóki nie określisz, na czym dokładnie polega Twój problem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się