Stacja robocza dodana do domeny nie pojawi się na wszystkich kontrolerach domeny


Niedawno uaktualniliśmy nasz podstawowy kontroler domeny. Nowy kontroler domeny to nowe pudełko z systemem Windows Server 2008 R2, starym był Windows Server 2003.
Całkowicie przenieśliśmy konta domeny na nowy serwer i jest on zsynchronizowany z innymi kontrolerami domeny w całym kraju (różne bloki 2003 lub 2008).
Od tego czasu wymieniliśmy kilka stacji roboczych i stworzyliśmy kilku nowych użytkowników nowymi stacjami (wszystkie z systemem Windows 7 Pro). Jeden użytkownik, który próbuje zalogować się na swoje konto domeny na pulpicie, otrzymuje komunikat o błędzie „Baza danych zabezpieczeń na serwerze nie ma konta komputera dla zaufania tej stacji roboczej”. Po 15 minutach może spróbować ponownie i zalogować się bez żadnych problemów.
Podczas sprawdzania listy komputerów we wszystkich kontrolerach domeny nie pojawia się. Usunęliśmy komputer z domeny i wróciliśmy do grupy roboczej, ponownie go dodaliśmy, a to nadal się dzieje. Usunięcie komputera, zmiana jego nazwy i ponowne dodanie również nie działa.
W obu przypadkach komputer pomyślnie dołącza do domeny, ale nie pojawia się na liście komputerów. Co mogę zrobić, żeby to naprawić?

Aktualizacja:

Jak pokazano w komentarzach, problem dotyczy replikacji między kontrolerami domeny. Jednak dotyczy to tylko jednego komputera, ponieważ inne zostały dodane do domeny bez problemu. Kontroler domeny, do którego się przyłącza, nie jest kontrolerem podstawowym, rezerwowym ani skojarzonym ze swoją „lokacją”. Co mogło spowodować problemy z replikacją na jednym komputerze?

Aktualizacja 2:

Okazuje się, że odkryto jeszcze kilka problemów z replikacją, więc mam nadzieję, że mój mały problem zostanie naprawiony wraz z innymi problemami, chociaż szczegóły rozwiązania nie są w moich rękach.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Na podstawie tego, co przeczytałem, zrobiłbym co następuje:
Sprawdź wszystkie kontrolery domeny dla udziału NetLogon. Jeśli występują problemy z replikacją, jest to zwykle wyraźny znak.
Zakładając, że znajdziesz kontroler domeny, który nie ma udziału NETLOGON, postępuj zgodnie z instrukcjami w sekcji Użycie

Klucz rejestru BurFlags, aby ponownie zainicjować zestawy replik plików
http://support.microsoft.com/kb/290762
Uruchom DCDIAG na wszystkich kontrolerach domeny (używam DCDIAG/C/E/V). Wyeliminuj i rozwiąż wszelkie niewyjaśnione problemy. (Zwykle zalecam to PRZED dodaniem jakichkolwiek kontrolerów domeny)
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie widzę tego nigdzie powyżej, czy próbowałeś usunąć komputer z domeny, ręcznie utworzyć obiekt komputera w usłudze AD, a następnie dołączyć ponownie? Rozwiązało to kilka problemów napotkanych podczas migracji kontrolerów domeny z 2003 do 2008.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się