VirtualBox „Bridged Adapter”, gdy karta sieciowa hosta jest wyłączona


Używam Linuksa (Debian Etch) na maszynie wirtualnej VirtualBox na moim MacBooku. Zwykle ssh z terminala Mac do komputera gościa. Chcę również uzyskać dostęp do Internetu od mojego gościa, więc skonfigurowałem kartę WLAN mojego hosta (en1) jako adapter mostkujący dla eth0 na kliencie.
Działa to dobrze, ale kiedy wyłączę kartę WLAN (na przykład, aby zmniejszyć zużycie baterii), nadal chciałbym ssh z mojego hosta do gościa. Oczywiście nie udaje się to, ponieważ en1 traci swój adres IP.
Czy mostkowany adapter jest najlepszą opcją do tego, co chcę zrobić? Jak to działa? (Proste „ifconfig en1 add 10.0.0.4” nie pomogło ...)
Dziękuję Chris

Edytować:

Obecnie mogę żyć z sugerowanym obejściem (interfejs pomocniczy). Najlepiej jednak byłoby rozwiązanie, w którym zawsze uzyskuję dostęp do systemu gościa pod tym samym adresem IP z mojej sieci lokalnej. Jeśli ktoś zna łatwy sposób na skonfigurowanie interfejsu wirtualnego (takiego jak adapter mostkowy) na moim hoście macOS 10.6 i wykonanie tej trasy do interfejsu WLAN, z przyjemnością to usłyszę. Więcej rozwiązań też jest mile widzianych!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Prostym obejściem tego byłoby dodanie drugiego interfejsu tylko dla hosta do maszyny wirtualnej gościa i użycie go do łączenia się z hostem - jest to albo użycie NAT z hosta. Jestem prawie pewien, że pseudonim pomostowy będzie koniecznie odzwierciedlał stan fizycznego adaptera.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Myślę, że jedynym sposobem na zapewnienie, że Twoja maszyna wirtualna jest dostępna z Twojego hosta, bez względu na to, jakie interfejsy są podłączone/odłączone/połączone, jest zdefiniowanie sieci tylko dla hosta dla maszyny wirtualnej i hosta oraz dodanie interfejsu do tej maszyny wirtualnej ... Wtedy zawsze będziesz wchodzić w interakcję z maszyną wirtualną za pośrednictwem sieci obsługującej tylko hosta.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się