Jak uniknąć problemów z blokowaniem plików do odczytu przy użyciu udziałów plików systemu Windows


Nasze środowisko kompilacji pobiera najnowszą kompilację do udziału systemu Windows we wstępnie zdefiniowanej lokalizacji. Mamy problemy z blokowaniem plików, gdy użytkownicy zdalni otwierają i obsługują foldery i pliki w tym udziale plików tylko do odczytu, co powoduje uszkodzenie naszych zestawów. Czy jest jakaś technologia, która może rozwiązać ten problem?
Myślę o
  • DFS-R
  • BranchCache
  • Włącz tylko WebDav i wyłącz SMB (prawda)

ale jak dotąd żadne z tych możliwych rozwiązań nie wydaje się właściwe.
Dla wyjaśnienia załóżmy, że ścieżka do „najnowszej kompilacji” to \ serwer \ udział \ ścieżka \ Najnowsza i tylko serwer kompilacji ma dostęp do zapisu. Ktoś otworzył wiersz polecenia lub plik msi gdzieś w folderze Ostatnie. Serwer kompilacji jest teraz gotowy i musi usunąć całą zawartość z folderu przed skopiowaniem do nowo utworzonych części. Nie, nie mogę.
Jeśli udział SMB miał obsługę dowiązań symbolicznych lub pewne zrozumienie transakcji, takich jak NTFS, lub możliwość zmiany nazw katalogów „otwartych”, takich jak HFS, to tak nie jest.
Umieszczenie wszystkich plików binarnych w folderach dokumentów programu Sharepoint, jak zasugerowano w innym miejscu, również wydaje się kiepskim pomysłem ze względu na dużą ilość danych. Wolałbym raczej użyć udziału tylko WebDAV, który montuje się jak system plików, ale zachowuje się jak witryna internetowa.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Czy masz na myśli, że faktycznie edytują te pliki, czy jest to sytuacja, w której nikt nie używa plików, ale mają na nich blokadę plików?
Jeśli używają tych plików (lub otwierają plik w edytorze, gdy nie mają pączka), prawdopodobnie nie chcesz, aby te pliki otwierały się w inny sposób niż za pomocą aplikacji, która otwiera ich kopie tylko dla czytanie, w przeciwnym razie będziesz mieć potencjalne szkody. Powiedziałeś, że udział plików jest tylko do odczytu. Co więc robią, co zapobiega wielokrotnemu otwieraniu pliku w trybie tylko do odczytu? Nie wspominasz też, jaki jest twój proces kompilacji, więc może odnosi się to do tego przepływu pracy?
Lepszym rozwiązaniem może być próba odizolowania środowiska kompilacji od środowisk programistycznych. Miej proces programowania, który sprawdza wszystkie źródła z repozytorium i buduje je na dedykowanym serwerze i dedykowanym udziale, z dala od wszystkiego, czym zajmują się twoi programiści. W ten sposób nie musisz martwić się, że programiści coś zmienią lub zepsują proces kompilacji, a proces kompilacji nie musi się martwić, że coś się zmieni podczas działania.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli korzystałeś z serwera plików Linuksa, te 3 opcje w smb.conf mogą być przydatne.
strict locking = no
blocking locks = no# from man page: Be careful about disabling locking either globally or in a specific service, as lack of locking may result in data corruption. You should never need to set this parameter.
locking = no

Ale aby z nich skorzystać, potrzebny byłby oddzielny udział dla zapisywalnych klientów bez powyższego, co, jak zakładam, oznacza, że ​​ostrzeżenie nie ma zastosowania.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się