Co oznacza CRLF?


Co oznacza CR + LF?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

CR LF oznacza „powrót karetki, nowy wiersz” - to pozostałość po DOS-ie z dawnych czasów, kiedy niektóre urządzenia wymagały powrotu karetki, a niektóre wymagały wysunięcia wiersza, aby uzyskać nowy wiersz, więc Microsoft zdecydował się po prostu zrobić nowy - Linia zawiera oba znaki, aby były poprawnie wyświetlane na wszystkich urządzeniach.
Programy Windows oczekują formatu nowej linii w CRLF (
     \r\n
). * nix oczekuje tylko danych LF (
     \n
). Jeśli otworzysz uniksowy dokument tekstowy w Notatniku w systemie Windows (wcześniej niż Windows 10, kompilacja 1903, wydana w maju 2019 r., Która dodała obsługę końcówek linii w systemie Unix), zauważysz, że wszystkie podziały wierszy znikają, a cały dokument jest w jednej linii. Dzieje się tak, ponieważ Notatnik oczekuje danych CRLF, a dokument Unix nie ma
     \r
postać.
Istnieją aplikacje, które konwertują to na standardowy * nix (
     dos2unix
i
     unix2dos
)
<sub>
Dla zaciekawionych powrót karetki i nowy wiersz różnią się od tego, co było w czasach maszyn do pisania, kiedy powrót karetki i nowy wiersz to dwie różne rzeczy. Jeden przeniesie Cię na początek wiersza (powrót karetki), a drugi przeniesie Cię o jedną linię poniżej, ale w tej samej pozycji poziomej (przesunięcie o wiersz)
</sub>
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To jest powrót karetki (
     \r
, Kod ASCII 13), po którym następuje znak nowego wiersza (
     \n
, Kod ASCII 10).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się