Jak używać certyfikatu SSL w intranecie?


To może być głupie pytanie, ale nie wiem, jak go rozwiązać: mamy serwer WWW z certyfikatem SSL dla swojej domeny. Mogę poprawnie przeglądać tę stronę z dowolnego miejsca poza biurem, wewnątrz intranetu. Kiedy podłączam komputer do ich sieci Wi-Fi lub przewodowej, otrzymuję błąd nieprawidłowego certyfikatu, ale kiedy łączę się ze świata zewnętrznego, widzę to doskonale. Czego potrzebuję, aby skonfigurować/dodać do sieci, aby korzystała z Internetu, a nie intranetu, aby uzyskać dostęp do domeny? Byłbym wdzięczny za sugestie. Z góry dziękuję.
Edycja: Uruchamiam instancję ownCloud na serwerze sieciowym i mam certyfikat SSL Let's Encrypt. Kiedy wskazuję przeglądarkę poza intranetem, widzę, że https działa idealnie. Kiedy robię to z urządzenia w sieci, nawet jeśli używam nazwy domeny (tego samego adresu, którego używam z zewnątrz), otrzymuję powiadomienie o certyfikacie z podpisem własnym. Nie ma znaczenia, którego systemu operacyjnego używam, ale nadal testuję go na moim laptopie z systemem Linux i innym komputerze z systemem Windows.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Twój wewnętrzny DNS będzie musiał rozwiązać adres URL zgodnie z certyfikatem. Jeśli Twój wewnętrzny DNS jest inny lub rozpoznawany przez wewnętrzną nazwę hosta, certyfikat zostanie unieważniony.
Jeśli możesz zarządzać swoim wewnętrznym DNS na potrzeby rozwiązywania zewnętrznego, ustaw adres IP wewnętrznego adresu URL jako zewnętrzny adres IP.
Mam nadzieję, że to ma sens.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli zewnętrzne i wewnętrzne adresy URL są takie same, możliwe, że zapora lub serwer proxy generuje ten „błąd nieprawidłowego certyfikatu”.
W razie potrzeby spróbuj zainstalować certyfikat SSL w zaporze lub serwerze proxy.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się