Jak skonfigurować router w systemie Linux na komputery stacjonarne, aby umożliwić innym lokalnym komputerom dostęp do podsieci VPN?


Mam komputer stacjonarny z systemem Linux (Ubuntu 12.10, laptop, 1 karta sieciowa), z którego łączę się z siecią VPN za pośrednictwem standardowego pptp, dzięki czemu mogę uzyskać dostęp do mojej sieci lokalnej i roboczej z komputera. Na moim pulpicie mam maszynę VirtualBox z systemem Windows Server 2008 z mostkową kartą sieciową, która pobiera adres IP z lokalnego routera. Pulpit i wirtualny widzą się bez problemów. Pulpit widzi normalnie podsieć VPN, ale wirtualna nie.
Czy istnieje sposób na udostępnienie mojej sieci roboczej innym komputerom w sieci lokalnej (głównie mojej wirtualnej)?
Próbowałem czegoś takiego jak dodanie trasy (wirtualnej) do podsieci roboczej, aby przejść przez adres IP mojego komputera, ale nie wiem, jak skonfigurować usługę routera na pulpicie (i utworzyć trasę do mojego VPN połączenie).
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Musisz wykonać następujące kroki:
 • Dodaj trasę do dowolnego hosta LAN, który chcesz połączyć z siecią produkcyjną. Najpierw dodaj trasę do maszyny wirtualnej. Bramą do sieci firmowej jest adres IP laptopa.
 • Włącz przekazywanie na swoim laptopie.
        echo 1 >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward     
  i odkomentować
        net.ipv4.ip_forward = 1     
  w
  /etc/sysctl.conf     
  aby włączyć to ustawienie przy ponownym uruchomieniu.
 • Ponieważ hosty w sieci LAN nie mają adresu VPN, możesz zamaskować ich adres IP za pomocą adresu IP VPN swojego laptopa.
        iptables -t nat -A POSTROUTING -o tunX -j MASQUERADE     
  ,
        tunX     
  to jest interfejs twojego wirtualnego tunelu.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Najprostszym sposobem jest skonfigurowanie systemu wirtualnego do korzystania z NAT. W VirtualBox wystarczy jedno kliknięcie. to

musi

zadbaj o większość rzeczy przedstawionych w odpowiedzi slimsuperhero. Za moje pieniądze wolałbym odciążyć VPN na mój router ADSL, skonfigurować tam NAT i rozwiązać ten problem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się