Włącz wbudowaną macierz RAID w HP ProLiant po wyłączeniu następujących ustawień domyślnych BIOS


Mam więc starszy (prawdopodobnie 2015) serwer HP ProLiant. Zamknęliśmy naszą firmę (i serwer) w czerwcu 2017 roku, a teraz, 2,5 roku później, potrzebuję pewnych danych (łatwiej niż przywracanie kopii zapasowych i instalowanie niezbędnego oprogramowania na moich obecnych komputerach).
Po raz pierwszy włączyłem serwer i martwiłem się o pamięć, a klawiatura USB nie działała. Po znalezieniu klawiatury PS2 problemy z pamięcią zniknęły i doszedłem do wniosku, że jedyną rzeczą, która się zmieniła, było wyczerpanie baterii BIOS-u.
Myślałem o tym, gdy otrzymałem coś w rodzaju „nieprawidłowy dysk systemowy itp.” Teraz „wbudowany nalot” jest wyłączony w zaawansowanych parametrach BIOS-u. Jestem prawie w 100% pewien, że mój RAID 1-0 został utworzony przez wbudowany RAID, więc moje pytanie brzmi:
Czy mogę zignorować ostrzeżenie o utracie danych na dysku, jeśli włączę RAID w systemie, w którym RAID został już włączony? Te. Czy włączenie RAID pozwoli kontrolerowi na płycie sprawdzić, czy rzeczywiście istnieje działająca macierz RAID? A może będzie chciał wymazać wszystko i utworzyć nową macierz RAID?
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się