Ile maszyn wirtualnych mogę zainstalować w systemie Windows Server 2016 Standard?


Jeśli na komputerze fizycznym jest zainstalowana 1 licencja na system Windows Server 2016 Standard (WS2016s) (z funkcją Hyper-V), ile maszyn wirtualnych mogę zainstalować na tym komputerze? Czy jest jakiś limit?
Czy mogę zainstalować 10 Ubuntu Server jako maszyny wirtualne, czy też jestem ograniczony do dwóch maszyn wirtualnych na licencję WS2016s?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wersja Standard Edition umożliwia uruchomienie dwóch maszyn wirtualnych z systemem Windows Server i nieograniczonej liczby maszyn wirtualnych z innych systemów operacyjnych.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Konieczne jest rozróżnienie między tym, na co pozwala licencja; Licencjonowanie wersji Standard Edition umożliwia korzystanie z 2 wystąpień gościa systemu Windows OSE w ramach jednej licencji hosta w wersji Standard Edition.

ALE

Możesz łączyć wiele licencji Standard Edition na hoście i uruchamiać tyle systemów-gości Windows, na ile pozwala zakup licencji. Jeśli chcesz, możesz także oddzielnie licencjonować system-gościa Windows. Chodzi o to, że nie jesteś „ograniczony” tylko do dwóch systemów operacyjnych gościa Windows. Licencja Standard Edition umożliwia licencjonowanie 2 systemów operacyjnych gościa Windows w ramach licencji hosta, ale można licencjonować i uruchamiać tyle systemów operacyjnych gościa Windows, na ile pozwala sprzęt i zakup licencji (do maksymalnej konfiguracji hosta i gościa).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się