Nazwa użytkownika Dovecot POP3 - czy @ jest wymagane?


Mam problemy z pocztą, które próbuję rozwiązać. Kiedy łączę się z moim serwerem pocztowym za pomocą telnetu, czy muszę podać swoją nazwę użytkownika w następujący sposób:
USER name

lub
USER name@domain.com

czy to nie ma znaczenia?
Podziękować,
Joe
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To zależy od twojej konfiguracji. Jeśli dostarczasz pocztę do osób, które mają konta powłoki, musisz podać nazwę użytkownika, a nie adres e-mail (domena jest domniemana, a dovecot nie wie, co z nią zrobić).
Jeśli dostarczasz pocztę do użytkowników wirtualnych skrzynek pocztowych, a wirtualne skrzynki pocztowe są wyświetlane przy użyciu pełnego adresu e-mail, musisz tam podać adres e-mail. Wszystko zależy od tego, jak ją zmapowałeś.
Mam konfigurację, w której niektórzy użytkownicy mają swoją nazwę użytkownika unix jako login (ponieważ mają konta powłoki), a inni w niektórych domenach hostowanych używają swojego adresu e-mail. Te dyrektywy konfiguracyjne pozwalają mu rozpoznawać nazwy użytkowników unix:
passdb {
args = *
driver = pam
}
userdb {
args = home=/home/%u/.maildir mail=/home/%u/.maildir
driver = passwd
}

Zmuszają go do pobrania adresu e-mail i hasła z bazy danych SQL, a następnie znalezienia skrzynki pocztowej dla nazwy użytkownika w systemie plików:
passdb {
args =/etc/dovecot/dovecot-sql.conf
driver = sql
}
userdb {
args = uid=207 gid=207 home=/home/postfix/%u mail=/home/postfix/%u/ nice=10
driver = static
}

Jest dość elastyczny.
         dovecot-sql.conf
to plik określający, co należy zrobić, jakiego schematu haseł użyć i poświadczenia bazy danych. Jednak jakoś podejrzewam, że używasz pierwszej metody.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się