Wbudowane narzędzie OS X do administrowania kontami AD (bez magicznego trójkąta)


EDYCJA: do tej pory badałem
  • Centrify Suite (rozmawiałem z przedstawicielem, który nie wierzył, że wymyślił rozwiązanie tego problemu)
  • Tersby ADmitMac (widziałem dowody na to, że narzędzie istnieje, ale nie mogę znaleźć sposobu na uzyskanie/zakup lub sprawdzenie, czy jest nadal aktualne/działa w określonym środowisku)
  • Apache Directory Studio (wśród innych przeglądarek LDAP) [list][*]Przyznaję, że nie wiem, jak działają konta LDAP/AD, ale nadal nie wierzę, że hasło do konta użytkownika można zresetować tą metodą Znajduję konta za pomocą filtrowanego wyszukiwania sAMAccountType = 805306368.

[/*]
[/list]
EDYCJA: ten komputer znajduje się w odpowiednim kontenerze w drzewie AD. Idealne byłoby rozwiązanie, które nie wymaga lokalnej maszyny wirtualnej.
To jest w środowisku Server 2003. Konto ma uprawnienia administratora domeny/przedsiębiorstwa. Próbuję wymyślić sposób na administrowanie kontami AD (reset pw, flag, aby zmienić pw, itp.) Bez konieczności łączenia RDP z skrzynką z systemem Windows w celu użycia pakietu administracyjnego.
Dla porównania: komputer kliencki, z którego chciałbym to uruchomić, działa pod kontrolą systemu OS X 10.6 i jest prawidłowo powiązany z domeną, a logowanie jednokrotne działa dobrze - próbowałem (z desperacji) użyć do tego celu Workgroup Manager. Menedżer zespołu otrzyma konta i będzie mógł je zobaczyć, ale nie pozwoli Ci na próbę uwierzytelnienia (kłódka w prawym górnym rogu jest nieaktywna). Ponadto przy próbie wprowadzenia jakichkolwiek zmian odmawia się pozwolenia.
Nie ma serwera Open Directory i prawdopodobnie nie ma mowy o wprowadzeniu rzeczywistej zmiany w schemacie ze względu na trudności, przez które musiałbym przeskoczyć, aby to się stało.
Czy jest w tym natywne narzędzie OS X? Czy istnieje projekt open source, który może to ułatwić i który mogę uruchomić na serwerze sieciowym w intranecie?
Na pewno sprowadza się to do nieznajomości specyfiki integracji, ale ciężko mi zrozumieć/znaleźć dokładną odpowiedź na to pytanie.
Z góry dziękuję...
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

W przypadku zainteresowania rozwiązaniem, które wymyśliłem, jest tzw

Katalog Sourceforge Corendal
http://sourceforge.net/projects/corendaldiry/
.
Jest to oparte na sieci Web narzędzie administracyjne AD oparte na OSS. Nie będzie to klient natywny, ale z pewnością będzie wygodniejszy niż podłączenie RDP do innego serwera lub uruchomienie maszyny wirtualnej tylko po to, aby użyć pakietu Admin Pack.
Jestem pewien, że istnieją również inne rozwiązania i jestem bardzo zainteresowany, jeśli ktoś ma jakieś sugestie, o nich.
Może się przydać także poza moimi pierwotnymi zainteresowaniami. Może inni mają to samo ...
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Odwiedź także ADHelpdesk. Robi to, co chcesz, aby Twój iPhone lub iPad robił, programista twierdzi, że wersja na komputery stacjonarne jest w fazie rozwoju:

http://adhelpdesk.com/
http://adhelpdesk.com/

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się