wiele serwerów z równoważeniem obciążenia: unikaj lokalnego powielania danych aplikacji


Chcę utworzyć usługę równoważenia obciążenia (najpierw) z 3 komputerami.
Chcę użyć okrężnego lub nawet lepszego: „NAT i sprzężenia zwrotnego” (klienci otrzymują zgłoszenie do serwerów, które nie mają nic do roboty).
Ponieważ nie chcę mieć tych samych danych wielokrotnie, chcę, aby wszystkie serwery miały dostęp do tego samego dysku twardego, jeśli to możliwe.
Jak mogę to zrobić i czy byłby to dobry pomysł/rozsądny pomysł, ponieważ HD może być odczytywany tylko przez jeden komputer na raz - czy też może?
A jeśli to zły pomysł, co mogę zrobić, aby nie marnować całego miejsca na zduplikowane dane? a jeśli nie ma sposobu (z którym nie stracę prędkości) jak mogę zsynchronizować HD?
Czy jest coś, co mogę zrobić z NAS?
ps. Chcę używać serwera Mac OS X LION i jednego lub dwóch serwerów Linux Ubuntu
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Możesz robić, co chcesz, ale jako ktoś, kto przyszedł tą drogą i ma blizny, które to potwierdzają, zrobię to

silny

Zalecam przezwyciężyć nieuzasadnioną niechęć do powielania kodu aplikacji na wielu komputerach. Próba scentralizowania tego aspektu witryny tworzy niepotrzebne wąskie gardło wydajności i pojedynczy punkt awarii oraz zmniejsza elastyczność wdrażania.
Zamiast próbować stworzyć delikatną i zawodną architekturę, skup swoje wysiłki na automatyzacji praktyk wdrażania i zarządzania kodem, co zapewni znacznie bardziej skalowalne i niezawodne środowisko.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jak mogę to zrobić i czy byłby to dobry pomysł/rozsądny pomysł, ponieważ HD może być odczytywany tylko przez jeden komputer na raz - czy też może?

Tak, może. Są na to dwie części - pierwsza to interfejs, który pozwala połączyć więcej niż tylko hosta - SCSI robi to od lat. Sieci SAN na to pozwalają. AFAIK SATA nie jest. Po drugie, aby zapewnić ten dostęp, potrzebujesz systemu plików, ale nie podałeś żadnych szczegółów na temat używanych systemów operacyjnych. Jednak edytor IME bardzo rzadko jest właściwym sposobem rozwiązania problemu.

Ponieważ nie chcę otrzymywać wielokrotnie tych samych danych

Dlaczego nie? Jest to standardowa praktyka nawet dla pojedynczego serwera (gdzie nazywa się to RAID). Duplikując dane na wielu serwerach, dodajesz nadmiarowe procesory, karty sieciowe, płyty główne, pamięć, kable ...
Jeśli dane zmieniają się stosunkowo rzadko, rsync/unison replikuje pliki. Jeśli się zmieni, poszukaj AFS lub podobnych replikowanych systemów plików klastra.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się