Odpowiednik „Monitorowania i stanu” w programie Exchange 2010


Exchange 2003 miał wbudowany dość podstawowy monitoring. Jeśli kolejka utknęła, może wysłać Ci wiadomość e-mail z powiadomieniem o problemie. Możesz także monitorować inne aspekty serwera. Było to bardzo wygodne dla mojej organizacji - prawie cały wymagany monitoring.
Uaktualniliśmy do Exchange 2010 i wydaje się, że ta funkcja zniknęła. Czy jest gdzieś ukryty odpowiednik? Ani Google nie było w stanie mi pomóc, ani instrukcja/dokumentacja online.
Na koniec chciałbym zaimplementować bardziej kompleksowy system monitorowania - oglądałem Nagios - ale od razu byłoby wspaniale, gdyby podstawy zostały ponownie uruchomione.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Czy jest gdzieś ukryty odpowiednik?

SCOM - System Center Operations Manager. W końcu MS zdecydował, że nadmiarowa funkcjonalność jest bezużyteczna dla większości użytkowników i usunęła ją. Proponuję zacząć wdrażać podejście do monitorowania całej firmy, wtedy serwery Exchagne w naturalny sposób przejdą w odpowiedni tryb monitorowania.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Sugerowałbym oprogramowanie do monitorowania IP Monitor zamiast Nagios, używałem obu, jest wiele problemów z Nagios, takich jak zamknięcie usługi lub konieczność ponownego uruchomienia itp., Z drugiej strony, są prawie wszystkie funkcje z IP Monitor, takie jak monitorowanie użycia dysku, monitorowanie stanu usług, użycie procesora itp.,
Osobiście radziłbym przyjrzeć się monitorowi IP przed zakupem jakiegokolwiek innego oprogramowania monitorującego.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się