Ile pamięci wystarcza na serwer VPS z systemem Windows 2008?


Z wymagań systemowych dla Windows Server 2008 (na wikipedia.org):
  • Minimum: 512 MB RAM (może ograniczać wydajność i niektóre funkcje)
  • Zalecane: 2 GB pamięci RAM lub więcej

Mam zamiar hostować swoją witrynę na VPS Windows 2008 i pierwotnie planowałem użyć planu hostingowego, który zapewnia 512 MB pamięci RAM (aby zaoszczędzić pieniądze), ale teraz martwię się, czy te same wymagania systemowe dotyczą systemu Windows 2008 działającego na VPS czy są różnice? Moja witryna ma bardzo mało wymagań dotyczących pamięci, ale będę używał MySQL, który powinien zajmować część tej pamięci. Czy powinienem otrzymać co najmniej 1 GB miejsca?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Istnieje ogromna różnica, jeśli spojrzeć na podstawowe wymagania Server 2003 i Server 2008. 2008 jest oparty na projekcie Visty, który zawiera ogromną dodatkową przeróbkę systemu operacyjnego, która próbuje rozwiązać niektóre z największych problemów MS z przeszłości i wyznaczyć nowe przeznaczenie. zabrał nas do ery Win 7. Ale to wszystko się świeci,

nie zawsze ze złota.

Moja firma sprzedaje serwery VPS dedykowanym użytkownikom handlującym walutą lub Forex, więc publiczność jest bardzo zainteresowana potrzebami, które mają zostać zaspokojone.
Mam klientów, którzy wymagają Server 2008 R2, ale nie zdają sobie sprawy, że wychodzi on po wyjęciu z pudełka i zużywa 400 megabajtów pamięci RAM z powodu ogromnych zależności usług, których wymaga prosta instalacja jądra. Porównaj to z wymaganiami serwera 2003 dotyczącymi zaledwie 104 MB pamięci RAM.

TO OGROMNA RÓŻNICA

w 1 GB pamięci RAM. Możesz pomyśleć, że usunięcie wszystkich niechcianych usług byłoby tutaj pomocne, ale niestety MS dodał niepowiązane usługi do mapy zależności, więc tak nie jest. Zmuszając nas do wspierania wszystkich usług, niewykwalifikowany użytkownik jest znacznie mniej skłonny do złamania niektórych funkcji, których mogą potrzebować w przyszłości, dlatego stwardnienie rozsiane zmusza nas do obsługi wszystkich martwych podpór mózgu, aby zmniejszyć negatywny wpływ wsparcia pochodzącego z optymalizacja wydajności.
Wielu zaczęło mówić "

Pamięć RAM jest obecnie tania

". Ale czy tak nie jest? Nie wtedy, gdy jest to część wypożyczonego pakietu, który użytkownik będzie spłacał co miesiąc, zwłaszcza, że ​​obsługuje on mnóstwo nieużywanych usług, których nie może wyłączyć bez utraty części. Main. Funkcje.
Ponieważ rok 2003 staje się już częścią wymuszonego starzenia się, nadejdzie dzień, w którym nie będę w stanie zaoferować klientom takiej pamięci i wydajności jak 2003 rok, co pozbawia mnie korzyści, które osiągam, osłabiając konkurencję, która tego nie robi. Zrozum to. MS nadal podejmuje wysiłki, aby zapobiegać piractwu komputerowemu, co jest w dużej mierze konieczne ze względu na politykę, która ewoluowała w pośpiechu, aby wprowadzać na rynek niekompletne produkty, używając klienta jako płatnego beta testera, a następnie polegając na aktualizacji po łatce, aby zakończyć rozwój. wadliwy i nieefektywny proces ukończenia projektu w celu oznaczenia go jako przestarzałego w czasie i rozpoczęcia od nowa. Musi tu działać jakaś ekonomia, której nie mogę w pełni zrozumieć, ale zdecydowanie nie przynosi to korzyści użytkownikowi końcowemu płacącemu rachunki.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Musisz mierzyć. Te domysły ci nie pomogą.
Najpierw zatrudniłbym 512 MB, test warunków skrajnych i, jeśli okazało się, że pamięć RAM jest wąskim gardłem, aby osiągnąć wymagany poziom wydajności, zwiększam kontrakt do 1 GB i mierzę ponownie.
Nie wiem, czy wszyscy dostawcy hostingu pozwolą ci na aktualizację do woli, ale wydaje mi się, że jest to naturalny wymóg, więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem kogoś, kto może to zrobić.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

512 MB to za mało. 1 GB to absolutne minimum. Mój serwer sieciowy na rok 2008 wykorzystuje 1 GB pamięci RAM z IIS7, serwerem poczty, serwerem DNS i mysql 5.1.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Używam VPS opartego na systemie Windows Server 2008 R2 z 1024 MB pamięci RAM. Miałem też zainstalowany SQL Server 2008 Express. Aplikacje ASP.NET działały dobrze, ale nie były witrynami o dużym natężeniu ruchu, były po prostu „placem zabaw dla programistów”. Zainstalowałem również Apache 2.2 dla Windows i MySQL działa na tym samym komputerze (IIS dla jednego adresu IP i Apache dla innego). Instalacje Wordpress i Drupal po stronie Apache działały dobrze, podobnie jak aplikacje ASP.NET po stronie IIS, jednak czas ładowania strony był dłuższy niż chciałem (2 do 3 sekund), więc myślę, że klikałem tylko z 1024 MB pamięci RAM. zarówno Apache/IIS, jak i SQL Server/MySQL.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Firma Microsoft zaleca 1 GB. Jeśli próbujesz użyć 512 MB VPS, z 512 MB pamięci RAM system operacyjny zajmie 360 ​​MB pamięci RAM ...
Będę postępować zgodnie z wytycznymi MS i spróbuję użyć 1GB VPS dla optymalnej wydajności.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Kiedy MS mówi o minimalnej pamięci, mają na myśli tylko minimalną wydajność. Z drugiej strony ich pamięć rekomendowana również jest na wyższym poziomie. Dla mnie podstawową zasadą, która się sprawdziła, było podwojenie ilości pamięci mieszczącej się w kategorii minimum. powinieneś uzyskać z tego przyzwoitą wydajność.
Inną kwestią, jak powiedziałeś, jest to, że Twoja witryna nie będzie wymagającą pamięci aplikacją. Uważam, że MySQL również nie powinien być głodny pamięci. Powinieneś także zatrzymać niepotrzebne usługi w swojej instancji. Myślę, że 1 GB wystarczy, aby zasilić serwer i zapewnić przyzwoitą wydajność.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się