Wysoka dostępność z 2 serwerami?


Czy możliwa jest konfiguracja wysokiej dostępności z dwoma serwerami?
Czy używasz systemu Windows Web Server 2008 i MSSQL Web Edition (o ile wiem, Express nie jest obsługiwany)?
Osiągnięcie punktu, w którym nasz jeden serwer dedykowany musi zostać skalowany i przeniesienie na drugi serwer już ponad dwukrotnie zwiększa koszty, ponieważ musimy używać wersji Web Edition zamiast Express (db to tylko 500 MB).
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie ma magicznej liczby serwerów, która sugeruje wysoką dostępność. Jeśli twoje potrzeby są skromne, możesz to zrobić za pomocą jednego pudełka, chociaż (oczywiście), gdy będziesz musiał go ponownie uruchomić, twoje 4 dziewiątki.
Dopóki Twoja witryna nie będzie intensywnie wykorzystywana, powiedziałbym, że dwie (przyzwoite) maszyny ze skonfigurowaną lustrzaną bazą danych (o której wiesz, że jest utrzymywana przez witrynę MSSQL) i

NLB
http://technet.microsoft.com/e ... .aspx
wszystko musi być w porządku. To znowu bardzo ogólne pytanie. Prowadzę około 50 OGROMNYCH witryn na dwóch „serwerach”, ale są to duże ostrza Sun, które trąbią.
Nie martwię się o maszyny (zakładam, że na każdej maszynie będziesz uruchamiać zarówno IIS, jak i MSSQL, ponieważ w przeciwnym razie nie możesz spróbować osiągnąć wysokiej dostępności), ale to, co masz między nimi a Internetem. Gdy usługi IIS były dostępne w Internecie, nie stanowiło to problemu, jak kiedyś, ale IIS

i

MSSQL? Nie zrobiłbym tego, gdybym musiał być zgodny ze standardami PCI lub HIPPA.
@Tom: To jest twoja domyślna kompilacja "obrony w głębi". Prawie każdy zasugeruje oddzielenie serwerów WWW i serwerów baz danych, a ponadto należy ustawić sztywne limity.

pomiędzy

ich też ... Idealnie byłoby, gdyby na serwerze sieciowym nie było niczego, czego nie można po prostu przywrócić z kopii zapasowej ... Cały kod jest dublowany na komputerze deweloperskim, więc po prostu zrzuć go na stronę internetową i wszystko jest w porządku . Ale serwery baz danych cały czas się zmieniają i Twoja konfiguracja powinna to odzwierciedlać.
Jeśli jesteś ograniczony do dwóch komputerów, będziesz musiał zainstalować sieć i bazę danych na obu i dołożyć wszelkich starań, aby je wzmocnić. Zablokowałbym całkowicie bazy danych, aby tylko nawzajem i lokalny serwer sieciowy mieli do nich dostęp.
Równoważenie obciążenia sieciowego zastępuje sprzętowy system równoważenia obciążenia i powinno automatycznie przełączać awaryjnie. Oczywiście YMMV: Rozwiązania sprzętowe mają wiele do zaoferowania, ale cena jest znacznie wyższa. Jeśli nie spodziewasz się dużego ruchu, NLB powinno wystarczyć, ale sprzętowe systemy równoważenia obciążenia mają zwykle doskonałą ochronę przed takimi rzeczami, jak ataki DDoS. Ponownie, chodzi o to, czego potrzebujesz.
@Tom: 1 IP jest w porządku. Równoważenie obciążenia sieciowego używa „wirtualnego” adresu IP, który jest tłumaczony na wszystkie komputery lokalne. Po włączeniu równoważenia obciążenia sieciowego przejdź do właściwości połączenia, a zobaczysz kartę Równoważenie obciążenia sieciowego. Ta karta wymaga adresu, który dotyczy całego klastra (Twojego statycznego adresu IP). Następnie przechodzisz do normalnej zakładki TCP/IP i konfigurujesz lokalny adres IP, który jest adresem specyficznym dla komputera.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zwykle tradycyjna konfiguracja HA wymaga 3 maszyn: dwóch

zaplecze

serwery (zwykle „podstawowe” i „rezerwowe”, z kopią lustrzaną „w stanie gotowości” „podstawowego”), po których następuje trzeci

router

maszyna, która może przybierać różne formy: czasami proxy, czasami router, a czasami tylko serwer WWW.
Jednak gdzieś musi znajdować się maszyna, która wykrywa awarię podstawowego serwera i zapewnia przepływ ruchu do serwera zapasowego w razie potrzeby. Zwykle powinno to być przełączanie jednokierunkowe z

przywództwo

reset z kopii zapasowej z powrotem do głównego. Powodem jest to, że jeśli coś wyłączyło główny serwer, musisz upewnić się, że problem został rozwiązany; W międzyczasie dane w podstawowym nie będą zsynchronizowane z dodatkowym i przed zresetowaniem należy uwzględnić te zmiany z powrotem w podstawowym.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się